Lorient i Nimes krenuli uvjerljivim pobjedama

Matej Kačan • nedjelja, 23.08.2020.

Druga dva susreta nedjeljnog programa prvog kola Ligue 1 obilježile su uvjerljive pobjede Nimesa te Lorienta koji se na najbolji mogući način predstavio nakon promocije u prvoligaško društvo...

Ako je suditi prema prvom kolu, nogometaši Lorienta ne planiraju biti samo prolaznik po ulasku u Ligue 1. Prvoplasirana momčad Ligue 2 prošle sezone je u svom prvo susretu u prvoligaškom društvu svladala Strasbourg.

Da priča bude ljepša, Lorient je do pobjede došao dosta proaktivnom igrom i to nakon što se domaćin našao u zaostatku nakon nesadržajnog prvog dijela. Strasbourg u vodstvo dovodi Mehdi Chahiri dobrim prizemnim udarcem u desni kut s ruba 16 metara.

No u prvih 15 minuta drugog dijela novopečeni prvoligaš preokreće rezultat. U 51. je Wissa na drugoj stativi dočekao Boisgardov ubačaj i glavom postavio 1:1, a devet minuta kasnije je nesmotren start Stefana Mitrovića u svom kaznenom prostoru u pogodak s bijele točke pretvorio Adrian Grbić.

Umjesto da Strasbourg do kraja dođe do izjednačenja, iz pritiska gostiju se izrodila kazna pred sam kraj regularnog dijela kad je pred gol izbio Marveaux koji uva točno u golmana, ali odbijanac u mrežu posprema Hamel za konačnih 3:1.

Tako je prošle sezone desetoplasirana momčad Ligue 1 krenula porazom, a bolje nisu prošli ni nogometaši Bresta koji su na gostovanju teško nastradali od strane Nimesa. Nimes je prošle sezone bio 18. te je prekidom sezone izbjegao dodatne kvalifikacije za ostanak, a ove sezone bi mogao biti mnogo ozbiljnija momčad.

Pokazao je to s visokih 4:0 u prvom kolu, a već nakon pola sata igre je bilo 2:0, najviše zaslugom Birgera Merlinga koji je u osmoj minuti asistirao Steeveu Denkeyju koji s ruba peterca pogađa pod prečku, a onda je i sam Merling zabio u 31. nakon što ga je nakon sjajnog driblinga uposlio Romain Philippoteaux.

Asistent za drugi gol postao je strijelac trećeg, a da Nimes ima tri junaka s golom i asistencijom se pobrinuo Denkey koji je sjajnim dodavanjem pronašao strijelca za 3:0 u 69. minuti. Posao za Brest je postao još teži nakon crvenog kartona za Brendana Chardonneta, a konačnih 4:0 postavlja Moussa Kone iz blizine u 84. minuti.

Nedjelju u Francuskoj će zaključiti Nice i Lens, a onda se cijela zemlja okreće svom predstavniku u finalu Lige prvaka gdje PSG traži prvi naslov protiv Bayerna.