Nantes 2:2 Saint-Étienne
Saint-Étienne

Nantes došao do remija, St. Etienne zadržao prvo mjesto

Jan Šneler • nedjelja, 20.09.2020.

U četvrtom kolu francuske Ligue 1, St. Etienne ostao je na čelu ljestvice nakon remija kod Nantesa u kojem je palo čak četiri pogotka za 2:2...

Bez obzira na nešto rezerviraniju igru na gostovanju kod Nantesa, nogometaši St. Etiennea došli su do remija kojim su zadržali prvo mjesto. Preciznije bi bilo rečeno, imali su vodstvo od dva pogotka, ali se Nantes spasio u posljednjim minutama.

Do vodstva su gosti stigli već nakon dvije minute susreta. Gužvu i nespretnost domaće obrane iskoristio je Adil Aouchiche koji je između dvojice braniča stigao do lopte i zabio za 0:1. Susret nije bio pretjerano uzbudljiv u prvom dijelu, a Nantesu je pogodak poništen na samom kraju prvog dijela.

Nastavak susreta donio je povećanje vodstva gostujućeg sastava. U 66. minuti poentirao je Yyann Macon i činilo se da će gosti upisati četvrtu pobjedu u Ligue 1. Nantes je bio bolji, pokretniji, ali gosti su bili ubitačni i precizni.

Krenuli su domaći na sve ili ništa i isplatilo se. Prvo je u 71. minuti Moses Simon smanjio zaostatak Nantesa, da bi pet minuta prije kraja Renaud Emond spretno reagirao i pogodio za konačnih 2:2.

St. Etienne definitivno može žaliti za propuštenom prilikom, međutim ako se pogleda svih 90 minuta, možda je izjednačujući rezultat najpošteniji.