Remi u Sigetu u borbi za vrh, Solin iznenadio u Zmijavcima, Tolić nije spasio Dinamo II

Mihaela Bradovski • srijeda, 30.09.2020.

Odigrana je većina susreta osmog kola Druge HNL, tek je dvoboj između Cibalije i druge momčadi Hajduka odgođen za kasnije...

Iznenađenje u osmom kolu Druge HNL dogodilo se u Zmijavcima gdje je domaća Croatia poražena u zadnjih 15 minuta od Solina s 3:1. Solinu je to prva ovosezonska pobjeda, a stigla je preokretom u završnici susreta.

Croatia je vodila od 46. minute zahvaljujući autogolu Šime Puljića, no domaćin nije izdržao i u zadnjih 15 minuta dogodio se raspad. U razmaku od samo dvije minute Ivan Durdov napravio je preokret da bi Ivan Sesar u 87. minuti zaključio priču.

Druga momčad Dinama s Lukom Menalom i Markom Tolićem poražena je u Rijeci od Orijenta 2:1. Svi golovi pali su u prvom poluvremenu, domaćin je poveo u 11. minuti golom Dominika Mulca da bi u 30. minuti izjednačio Tolić. U završnici prvog dijela Tin Hrvoj postigao je autogol za konačnih 2:1.

Sesvećani su odnijeli sva tri boda s gostovanja kod Rudeša gdje su slavili 4:2. Pobjedu su im donijeli igrači s klupe koji su u završnici postigli golove. Dva puta Rudeš se vraćao iz zaostatka nakon što su Sesvećani vodili golovima Matea Topića i Matije Malekinušića, a njih su poništavali Dejan Čabraja i Mato Grgić. U završnici susreta Sesvećani ipak s dva gola odlaze do pobjede, a zabili su ih Karlo Igor Majić i Luka Kožić.

Međimurje je visoko poraženo u gostima kod Dugoplja. Domaćin je slavio s 4:1 u susretu u kojem je Međimurje povelo već u devetoj minuti golom Nejca Plaznika, a u zadnjih 15 minuta prvog dijela Ivan Markota i dvaput Josip Rakić rade preokret. Nakon deset minuta igre u drugom dijelu Duje Javorčić postavio je konačnih 4:1.

Druga momčad Osijeka odnijela je pobjedu protiv Kustošije 1:0. Čvrsti gosti pali su u 62. minuti kada je iz kaznenog udarca Josip Gačić donio pobjedu Osječanima.

I s igračem manje BSK je odnio bod s gostovanja kod Dubrave. Domaćin je vodio 2:0 golovima Dragana Juranovića s 11 metara i Ameta Korce i to sve do 83. minute. Tada najbolji strijelac Druge HNL Marko Dabro s dva gola vraća BSK i donosi mu bod. Kod 2:1 gosti su ostali bez isključenog Romana Gbanea.

Inter odnosi samo bod iz Sinja gdje je igrao 2:2. Rano je poveo golom Ivana Mamuta iz kaznenog udarca, no i domaćin je brzo poravnao preko Petra Bašić-Šiška. U završnici prvog dijela Bruno Kukoč autogolom vraća prednost na stranu gostiju, no odmah na startu drugog poluvremena Mateo Barać postavlja konačnih 2:2.

U dvoboju momčadi s vrha ljestvice Hrvatski dragovoljac i Opatija remizirali su 1:1. Dragovoljac je imao prednost do završnice susreta zahvaljujući autogolu Ivana Zgrablića, ali Baltazar Anton Bogolin u 82. minuti poravnava na 1:1.