Zadrani tijesno pali kod Mege i upisali drugi poraz

Matej Kačan • nedjelja, 11.10.2020.

Košarkaši Zadra su upisali poraz i u drugom kolu ABA lige. Zadrani su došli u goste Megi u Beograd te su izgubili s tijesnih 90:87 uz mnogo bolju partiju nego protiv Mornara...

Hrvatski klubovi u ABA ligi su bez pobjede i nakon četiri utakmice. Košarkaši Zadra su dva dana nakon poraza protiv Mornara odigrali mnogo bolju utakmicu u gostima kod Mege, ali su ipak poraženi uz rezultat 90:87.

Kao što i rezultat govori, ovo je bila utakmica s malo obrane, mnogo trke, šuta i trice uz neobaveznu igru. Tako i priliči mladim sastavima obje ekipe, a Zadar se dosta dobro držao u takvom ritmu na početku.

Mega je koš gostiju sipala tricama, ali se Zadar dobro othrvao te je ulaskom igrača s klupe, a ponajviše preko Justina Cartera, Martina Junakovića i Aleksandra Bursaća došao u egal, pa čak i u vodstvo na poluvremenu.

No, igrači iz petorke Zadra su večeras bili podređeni onima iz Mege te su u trećoj dionici opet upali u minus koji je išao i do 12-13 poena i Zadar se iz toga nije vratio. U kanonadi na ulasku u posljednje dvije minute se ukazala prilika kad se gosti približavaju na minus šest, ali su propuštena dva sljedeća napada i pobjeda je pobjegla.

Kod Mege je briljirao Momirov s 23 poena, od čega čak sedam trica, a 18 je dodao Petrušev. Kod Zadra je 22 ubacio Junaković, dok je 16 dodao Dominik Mavra.