Zvezda deklasirala Borca i ostala stopostotna

Matej Kačan • nedjelja, 11.10.2020.

U drugom kolu ABA lige, košarkaši Crvene zvezde su upisali novu uvjerljivu pobjedu. U Čačku je Zvezda bila bolja od domaćeg Borca sa sigurnih plus 31 poen razlike...

Da se Borca iz Čačka mora shvatiti vrlo ozbiljno je pokazalo i prvo kolo protiv Partizana kad je novopečeni abaligaš iznenadio velikana. No, najveći Partizanov rival Crvena zvezda je vrlo ozbiljno shvatila susret drugog kola te je ostala neporažena ove sezone.

Nakon početnog poraza od Fenerbahčea na startu Eurolige, Zvezda je zaredala s tri pobjede i veliko slavlje protiv Baskonije je potvrdila protiv Borca u gostima. Već sad prepoznatljiva granitna obrana Zvezde je u Čačku funkcionirala sjajno i nakon deset minuta je ostavila Borac na 13 poena.

10 poena viška je do poluvremena postalo 15, a najveći dio posla je obavljen i u posljednjoj dionici koju je Zvezda dobila s 24:12 za konačnih 95:64 i visokih plus 69 koš razlike nakon samo dva kola i uvjerljivih pobjeda nad Cibonom i Borcem.

Jordan Loyd je opet briljirao s 21 poenom, dok je 14 dodao Hall, a 13 Reath. I kod Borca su najbolji bili stranci, Jones je zabio 16, a Thornton 13.