Mornar izrešetao Cibonu i nanio joj novi težak poraz

Matej Kačan • ponedjeljak, 12.10.2020.

Košarkaši Cibone upisali su katastrofu i u drugom nastupu u ABA ligi ove sezone. Cibosi su stigli u goste Mornaru iz Bara, a kući nose poraz od preko 40 poena zaostatka i preko 100 primljenih poena...

Nakon što ju je u prvom kolu ponizila Crvena zvezda, Cibona je i u drugom kolu ABA lige doživjela poniženje. Cibosi su stigli u goste Mornaru iz Bara i opet su upisali katastrofalan poraz od 109:68. Barani su tako upisali drugu pobjedu nakon one u Zadru prije tri dana.

Cibona je zbog ozljede bila lišena usluga Roka Prkačina koji je odigrao tek dvije minute te Kristijana Krajine, a trener Ivan Velić je na parket poslao iskusniju petorku s Novačićem i Bilinovcem. No, početak je bio slab i nakon 10 minuta je već 27:14.

Barani do poluvremena dižu razliku na 17 usprkos boljem šuterskom izdanju Cibone u drugoj, ali pravi potop se događa u drugom poluvremenu u kojem Mornar razigrano zabija čak 60 poena i s čak 15 trica iz 28 pokušaja diže rezultat na konačnih plus 41.

Imali su Barani mnoštvo raspoloženih, a najviše je ubacio Jeremić koji je zabio četiri trice za 14 poena. Tricu i poen manje je ubacio Sead Šehović, dok je također 13 uz tri trice zabio Jacob Pullen.

Kod Cibone su najraspoloženiji bili centri. Filip Bundović je zabio 22, 14 je dodao Mate Vucić, a opet je dobar bio Mateo Drežnjak s 13 poena, ovaj put nakon ulaska s klupe.