Genoa 0:2 Inter
Inter

Lukaku i D'Ambrosio za pobjedu Intera u 'hrvatskom' dvoboju

Matej Kačan • subota, 24.10.2020.

Genoa i Inter su odigrali susret u kojem su od prve minute počela čak četvorica hrvatskih nogometaša, a Inter je slavio s 2:0 nakon što je Genoa odolijevala sat vremena, a blok probio Lukaku...

Poprilično mirnih prvih sat vremena i ključnih 15 minuta u kojima je susret riješen, u tim se fazama može sažeti susret Genoe i Intera koji su na terenu počela čak četvorica Hrvata. Marko Pjaca i Milan Badelj kod domaćina i Ivan Perišić te Marcelo Brozović za Inter su krenuli u susret, ali je samo Broz dočekao kraj.

U prvih sat vremena gledali smo dominaciju Intera i odolijevanje Genoe koja je uspjela "ubiti" utakmicu i svesti susret na nula izglednih šansi. Tako golovima na terenu nisu svjedočili Perišić i Badelj koji su izašli u 58., odnosno 61. minuti.

Blok Genoe napokon je probijen u 64. minuti kad je Nicolo Barella probio i dodao za Romelua Lukakua koji dobro prima, vara čuvara i lijevom zabija s osam metara. Odmah nakon gola teren je napustio i Pjaca, a Inter je susret riješio u 79.

Kad ne igraš uvjerljivo, onda susret riješiš "na silu" iz prekida. Tako to rade velike ekipe na slab dan, i to je Inter pokazao. Brozović je izveo korner, D'Ambrosio je prebacio glavom, a na crti je bio Ranocchia koji je iz blizine pogodio mrežu za 2:0 i sigurnu pobjedu.

Inter je ovom pobjedom bar nakratko zasjeo na treće mjesto s 10 bodova, dok je Genoa i dalje neuvjerljiva s četiri boda iz isto toliko susreta.