Alkar se vratio iz zaostatka i u produžetku svladao Šibenku

Matej Kačan • subota, 24.10.2020.

U sedmom kolu HT Premijer lige, košarkaši Alkara su došli do svoje druge pobjede. Oni su kod kuće svladali Šibenku sa 112:102 u produžetku...

Već nekako simptomatično se košarkašima Šibenke događaju slični porazi. Kao i protiv Furnira kod kuće, Šibenka je u gostima kod Alkara odigrala dobro prvo poluvrijeme te je imala devet poena viška na odmoru, da bi do kraja pala.

U jedinom odigranom susretu dana između dvije ekipe koje je zaobišao koronavirus, Alkar je u drugom poluvremenu iskoristio novi pad Šibenčana, nadoknadio sve i došao do produžetka, a tamo i potpuno slomio protivnika.

Junak u regularnom dijelu je bio Hasan Varence koji je pogodio skok šut za 89:89 i produžetak 30 sekundi prije kraja, dok je posljednji napad Šibenke prokockao Henrik Širko. Izmoždeni gosti su slabo krenuli u produžetak i Alkar odmah bježi.

Brzo je Echols odveo Sinjane na plus osam i tu je susret bio gotov, a ostalo je tek sve privesti kraju do konačnih 112:102. Echols je s 31 poenom i vodio Alkar, 25 je dodao Varence. Širko je kod Šibenke zabio 31, a 25 je dodao Milija Miković.