Zabok preko Hermesa do pete pobjede

Matej Kačan • srijeda, 16.12.2020.

Svoj zaostali susret sedmog kola HT Premijer lige su odigrali Hermes Analitica i Zabok, a Zabočani su zahvaljujući sjajnoj drugoj četvrtini došli do prednosti i 70:64 pobjede...

Sredinu tjedna i pauzu između vikend obaveza u HT Premijer ligi su košarkaši Hermesa i Zaboka iskoristili za nadoknadu svog susreta sedmog kola. Hermes je u Draženovom domu bio domaćin, ali je ipak upisao poraz.

Nakon tri poena viška za domaćina nakon prvih 10 minuta, Zabočani igraju sjajnu drugu dionicu koju uzimaju s 22:5 pa na poluvremenu imaju zadovoljavajućih 14 poena viška. No, u trećoj se opet odnos snaga mijenja pa Hermes igra bolje i razliku smanjuje na šest poena za Zabok.

Ipak, snage za potpuni preokret nije bilo pa Zabok privodi susret kraju do 70:64 i svoju petu pobjedu te je na 5-8 omjeru, dok je Hermes ostao prikovan za dno s 1-11. Luka Tomas i Antonio Črnjević su s 15 poena vodili Zabok, a Črnjević je tome dodao i 12 skokova. Kod Hermesa je 22 ubacio Kristijan Šutalo.