Reims pobjedom kod Montpelliera pobjegao s dna ljestvice, St. Etienne ponovno poražen

Jan Šneler • nedjelja, 25.10.2020.

Nedjeljni susreti osmog kola francuske Ligue 1 donijeli su pregršt iznenađujućih pobjeda, naročito momčadi iz donjeg doma...

U osmom kolu Ligue 1 vidjeli smo dvije velike pobjede momčadi koje se nalaze na začelju ljestvice, a također nastavlja se i velika kriza St. Etiennea koji pet utakmica ne zna za pobjedu.

Reims je došao do velikog slavlja kod Montpelliera. Već nakon osam minuta, gosti su došli do dvostruke prednosti. Hilton je zaradio direktni crveni karton zbog povlačenja u šesnaestercu, a Boualeye Dia pogađa iz jedanaesterca za 0:1.

Isti igrač sjajno je pogodio u 12. minuti i doveo Montpellier u velike probleme. Premda je Reimsu u 22. minuti poništen pogodak zbog zaleđa nakon intervencije VAR-a, u 30. minuti gosti su došli do povećanja prednosti.

Nathanael Mbuku je nakon jednog centaršuta sjajno primirio loptu i efektnim škaricama pogodio za 0:3. Nervoze je bilo sve više kod domaćih koji su ostali u 41. minuti bez još jednog igrača nakon isključenja Damiena Le Talleca.

Sve je bilo riješeno, a točku na i svojeg sjajnog nastupa i pobjede Reimsa stavio je Dia pogotkom iz kaznenog udarca u 55. minuti.

Strasbourg je u sličnoj situaciji kao Reims i u osmom kolu došao je do vrijedne pobjede kod Bresta. U prvom dijelu gosti su bili ubojiti. Prvo je u 26. minuti poentirao Habib Diallo da bi desetak minuta kasnije Kenny Lala pogodio iz kaznenog udarca.

U drugom dijelu potvrdu pobjede donio je Ludovic Ajorque lijepim pogotkom u 66. minuti.

St. Etienne sezonu je otvorio s nizom od tri pobjede, a u posljednjih pet susreta ima remi i četiri poraza. Krizu su nastavili danas kod Metza. Domaći su ih nadigrali i zasluženo slavili.

Vodeći pogodak postigao je Farid Boulaya nakon samo pet minuta igre, a nespretnim autogolom u 78. minuti Alpha Sissoko potvrdio je pobjedu domaćeg sastava.

Istim rezultatom Bordeaux je svladao Nimes. Premda dominantni domaći su tek krajem susreta došli do slavlja. U 80. minuti Jimmy Briand precizan je s bijele točke, a dvije minute kasnije prednost Bordeauxa povećao je Remi Oudin.

Toma Bašić odigrao je svih 90 minuta za domaći sastav.