Lyon 4:1 Monaco
Monaco

Katastrofa za Kovača, Lyon zabio Monacu četiri komada

Matej Kačan • nedjelja, 25.10.2020.

Niko Kovač i njegov Monaco dožijeli su jako težak poraz na gostovanju kod Lyona. Domaćin je u sjajnom prvom dijelu zabio četiri gola pa je slavio s 4:1...

Monaco Nike Kovača doživio je veliku katastrofu na gostovanju kod Lyona u osmom kolu Ligue 1. Zahvaljujući uraganskom prvom poluvremenu, Lyon je s 4:1 svladao momčad iz kneževine te je zasjeo na šesto mjesto ljestvice.

Nije Monaco ni igrao tako loše, otvorio se i bio je aktivan i ravnopravan suparnik. No, obrana je bila veliki problem i dopuštala je protivniku previše toga, a raspoloženi Lyon je u prvih 45 minuta uzeo ponuđeno.

Poveo je Lyon već u 12. minuti kad je Memphis Depay s 13 metara mirno završio tranzicijsku akciju nakon što je ostao sam na Aouarovo dodavanje. Posljednjih 15 minuta prvog dijela bilo je posebno mučno za Monaco.

U 34. je Karl Toko Ekambi nakon nove tranzicije po desnoj strani sam sebi primanjem podigao loptu i gurnuo je na peterac gdje puca i zabija za 2:0, a u 41. je već 3:0 nakon što Aouar zabija penal koji je Sidibe skrivio rušenjem igrača Lyona koji je utrčavao nakon dodavanja Depayja.

Samo tri minute kasnije je i 4:0 kad je Ekambi iskoristio konfuziju u obrani Monaca gdje su se dva igrača sudarila i ostavila loptu na pladnju za napadača. 45 minuta iz pakla je Monaco tek ublažio u drugom dijelu kad je Diomande srušio Sidibea koji je tako skrivio i izborio penal.

Udarac s bijele točke je iskoristio Ben Yedder za 4:1, a do kraja nije nedostajalo uzbuđenja. Nizale su se prilike na obje strane i pravo je čudo da Monaco nije dodatno zakomplicirao utakmicu ili da Lyon nije dodatno podebljao pobjedu.

Do kraja je još crveni karton zaradio Melvin Bard pa je Lyon završio susret s desetoricom, ali se nitko neće žaliti nakon ovakve predstave. Monaco je tako upisao drugi poraz u posljednja tri susreta i ima niz od tri utakmice bez pobjede te leži na 12. mjestu s 11 bodova.