Premiership, 7. kolo, 01.11.2020, 15:00 h
Newcastle 2:1 Everton
Everton

Callum Wilson produbio mini krizu Evertona

Matej Kačan • nedjelja, 01.11.2020.

Nakon četiri vezane pobjede na startu, nogometaši Evertona zaredali su s tri susreta bez pobjede i više nisu prvi na tablici. U nedjelju je s 2:1 bolji bio Newcastle...

Newcastle je nastavio mini krizu Evertona koji već tri utakmice ne zna za pobjedu. Nakon remija s Liverpoolom i poraza od Southamptona, novi je poraz Everton doživio u gostima kod Newcastlea za koji je briljirao Callum Wilson.

Bila je to jedna ritmična utakmica s mnogo napada, ali i čvrstih obrana pa do 54. minute i pogotka nije bilo pravih, izrazitih šansi. Čak je i taj pogodak došao iz penala, a ne iz igre. Andre Gomes je svom startu dodao previše intenziteta bez pravog tajminga i nije bilo druge nego pokazati na bijelu točku.

Penal je u pogodak pretvorio baš Wilson za svoj prvi od dva pogotka, a drugi je došao u 84. minuti kad je spremno na drugoj stativi dočekao odbijenu povratnu loptu nakon kontre te je pomalo akrobatskim potezom spremio loptu u praznu mrežu.

Za Everton nije ostalo mnogo vremena pa su gosti došli tek do smanjenja i počasnog pogotka. Nakon povratne lopte s desne strane koja se također odbila od obrane je najbrži u reakciji bio Dominic Calvert-Lewin koji je postavio nogu i pogodio uz prvu stativu.

Everton je tako ispustio prvo mjesto i sad je u društvu Southamptona i Wolvesa na 13 bodova, dok je Newcastle došao do 11. boda i na desetom je mjestu.