Premiership, 7. kolo, 02.11.2020, 21:00 h
Leeds United 1:4 Leicester City
Leicester City

Leicester deklasirao Leeds za drugo mjesto

Matej Kačan • ponedjeljak, 02.11.2020.

Nogometaši Leicestera su debelo iza sebe ostavili slabiji niz od dva poraza. Nakon pobjede nad Arsenalom, Leicester je svladao i Leeds te se popeo na drugo mjesto ljestvice...

Nakon ponedjeljka i kompletiranog sedmog kola Premier lige, imamo i novog drugoplasiranog na tablici. Leicester je pobjedom protiv Leedsa preskočio Tottenham i Everton koji je svoj slabiji niz platio padom s vrha tablice na četvrto mjesto.

Leicester je gostovao kod novopečenog prvoligaša koji nam je opet priuštio vatromet i golijadu. No, od pet pogodaka su četiri završila u mrežu domaćina koji je ostao na 10 bodova i 12. mjestu na tablici na savršeno polovičnom učinku od po tri pobjede i poraza uz remi i 13:13 gol razliku.

Leicester je vrlo brzo riješio sve, već u drugoj minuti je Jamie Vardy iskoristio loše dodavanje prema vrataru, ukrao loptu i pronašao Harveyja Barnesa koji lako pogađa praznu mrežu. U 21. je 2:0, strijelac je Youri Tielemans koji je natrčao na odbijenu loptu nakon što je vratar obranio Vardyjev pokušaj glavom.

Ako smo išta naučili ove sezone, to je da s Leedsom i Bielsom nikad nije gotovo i da baš 2:0 može biti početak nečega još zanimljivijeg. Tako je drugo poluvrijeme pogotkom otvorio Stuart Dallas koji je nakon kratke kombinacije iz kornera išao ubaciti, ali je lopta preletjela sve i prevarila Schmeichela na golu za 2:1.

No, umjesto da dođe do izjednačenja i drame, danas vrlo raspoloženi Vardy i Tielemans su susret riješili do kraja. Englez je u 76. nakon kontre natrčao na obranjen udarac Ündera i poslao loptu u praznu mrežu, dok je u prvoj minuti nadoknade Tielemans postigao svoj drugi gol realiziravši penal.