Premiership, 7. kolo, 01.11.2020, 17:30 h
Manchester United 0:1 Arsenal
Arsenal

Aubameyang iz penala srušio United na Old Traffordu

Matej Kačan • nedjelja, 01.11.2020.

U osmom kolu engleske Premier lige su susret kola odigrali Manchester United i Arsenal. Gosti su slavili s 1:0 pogotkom Aubameyanga iz penala...

Manjoj seriji dobrih rezultata za Manchester United je stigao kraj. Nakon sjajnih pobjeda u Ligi prvaka te povezanog slavlja nad Newcastleom i remija s Chelseajem, United je u dobrom ritmu kod kuće dočekao Arsenal, ali je pružio blijedu partiju.

Nije to bio pretjerano dinamičan susret i slaba partija Uniteda je poprilično hladan tuš za navijače Crvenih vragova nakon 5:0 protiv Leipziga. Najbolju priliku za domaćina u prvom poluvremenu je imao Mason Greenwood u 22. minuti, ali mu je obranio Bernd Leno.

Mogao je Arsenal do vodstva u 39. kad je Willian sjajnim udarcem pogodio gredu, ali se na poluvrijeme ide s 0:0. Arsenal je mnogo bolje krenuo u drugi dio, prijetili su Thomas i Aubameyang, a to se isplatilo u 69. minuti.

Paul Pogba je nespretno u svojih 16 metara srušio Hectora Bellerina, sudac je pokazao na bijelu točku s koje je siguran bio baš Aubameyang. Nakon toga je United probao doći do boda ili preokreta, ali je najbliže došao tek u 85. minuti kad je Donny van de Beek pogodio stativu.

Nije do kraja bilo golova i ovaj je poraz pokvario jubilej od 100 utakmica na klupi Uniteda za Olea Gunnara Solskjaera. Arsenal je prekinuo niz od dva poraza i na osmom je mjestu, dok je United 5. s utakmicom manje i sedam bodova.