Chelsea rutinski odradio posao kod Burnleyja, Jota opet spasitelj Liverpoola

Branimir Korać • subota, 31.10.2020.

U dva susreta sedmog kola Premier lige, Chelsea i Liverpool stigli su do pobjede, Chelsea lako kod Burnleyja, a Liverpool uz dosta muke protiv West Hama...

Chelsea je u susretu sedmog kola Premier lige gostovao kod Burnleyja i upisao pobjedu 3:0. Prekinuo je tako niz remija, napokon odigrao kako se od njega očekuje i zadovoljio Franka Lamparda.

Poveo je Chelsea u 26. minuti kada je Tammy Abraham dobro osjetio Hakima Ziyecha u boljoj poziciji, ostavio mu je loptu, a Ziyech je poslao u mrežu s ruba kaznenog prostora.

Tih 1:0 stajalo je na semaforu do 63. minute kada je Chelsea stigao do drugog pogotka. Mason Mount ubacio je iz kornera, a Kurt Zouma utrčao iz drugog plana i glavom poslao loptu u mrežu.

Točku na i stavio je sedam minuta kasnije Timo Werner, kontra Chelseaja, Ziyech ga je dobro uočio kao utrčava u 16 metara, pravovremeno mu je dao loptu, a Werner u situaciji jedan na jedan zabija za 3:0. Karlo Žiger bio je na klupi Chelseaja.

Liverpool je preokretom stigao do pobjede protiv West Hama. Poentirao je opet adut s klupe Diogo Jota koji se još jednom potvrdio kao čovjek odluke.

West Ham je poveo u desetoj minuti golom Pabla Fornalsa, Joe Gomez je loše izbacivao glavom loptu, doslovno je pogodio Fornalsa koji ju je primirio i posao u kut.

Liverpool je izjednačio u 42. minuti iz kaznenog udarca, u 16 metara srušen je Mohamed Salah, on je i izveo penal i poravnao na 1:1.

Krenuli su Redsi u drugom dijelu po preokret, u 77. minuti Jota je poslao loptu u mrežu, ali gol je poništen zbog prekršaja nad vratarom. Ipak u 85. minuti sve je bilo čisto, Shaqiri je pronašao Jotu koji je utrčao iz drugog plana i zabio za pobjedu.