Zadar se dugo mučio, ali na kraju ipak slomio Furnir za plus 15

Matej Kačan • četvrtak, 05.11.2020.

Košarkaši Zadra ni nakon poraza od Splita i burnog tjedna sastanaka, odlazaka i vjerojatnih dolazaka nisu na terenu izgledali ništa bolje. U gostima u Dubravi kod Furnira su slavili sa samo 82:67...

Zadar nastavlja nizati pobjede u HT Premijer ligi, ali je i dalje jasno kako to na terenu ne izgleda nimalo dobro i nakon pobjede nad Furnirom (82:67) pritisak na Veljka Mršića može biti samo još veći jer je Zadar bio jako neuvjerljiv.

Posebno se to odnosilo na prvo poluvrijeme gdje je Furnir uspio parirati solidnom tricom te je na velikom odmoru samo 38:35 za goste, ali je u drugom poluvremenu šut stao, a Zadrane nikad nije ni išao (trica 3/29) pa su povukli momci ispod koša.

Chinanu Onuaku je protiv Splita u obrani pokazao da je pravo pojačanje i zaštitnik reketa, a sad je u dosta slabijoj konkurenciji imao i gozbu u napadu, a kad je on bio na klupi, zabijao je Jure Planinić.

Zaigrali su Zadrani i bolju obranu, krenula je i tranzicija gdje je zabijao Duje Brala, a dodavanja je dijelio Dominik Mavra. Furnir je polako padao, Mislav Brzoja i Danko Branković su upali u probleme s osobnim greškama i Zadar se polako odvaja do 20 poena prednosti, a završava na plus 15.

U 82 poena Zadra je Onuaku ugradio 24 poena uz 11 skokova, dok je Brala dodao 15 uz 10 Planinićevih, dok je Mavra slab šut (2/7) nadoknadio s osam dodavanja. Mladi Branković je pokazao da se u njega isplati ulagati i pratiti ga s 14 poena protiv bivšeg NBA igrača i pet skokova, dok je također 14 ubacio Lukša Buljević.