Osijek preokretom svladao Šibenku, Gorica deklasirala Sonik

Matej Kačan • nedjelja, 08.11.2020.

Dvostruki program HT premijer lige u nedjelju donio je jedan vrlo tijesan susret i jednu utakmicu koja je vrlo uvjerljivo otišla na stranu gostujuće ekipe...

Košarkaši Vrijednosnica Osijek stigli su do treće pobjede uz pet poraza u devetom kolu HT Premijer lige, dok su Šibenku ostavili na dvije pobjede pri dnu tablice. Šibenka je vodila kroz veći dio susreta, ali je Osijeku posljednjoj dionici okrenuo i slavio.

Gosti su u posljednju dionicu ušli s četiri poena viška i prednost su održavali do minutu i pol prije kraja. Na ulasku u zadnje tri minute je Šibenka imala 88:81 i činilo se da je gotovo, ali je u samo minutu Antonio Jordano poveo preokret koji je kompletirao Arijan Lakić tricom za 89:88.

Uslijedila je penal završnica u kojoj su se domaćini bolje snašli u promašajima bacanja na obje strane i stigli su do 93:91 pobjede. U kratkoj rotaciji sa samo sedam igrač je Osijek vodio Jordano s 27 poena, po 17 su dodali Kujundžić i James Frye.

Kod Šibenke je prvo ime bio James Freeman s 25 poena, a tri manje je ubacio Milija Miković.

U drugom susretu dana nije bilo takve drame, Gorica je nakon Cibone bila prevelik zalogaj za igrače Sonika koji su upisali drugi poraz po izlasku iz izolacije. Igrači Josipa Sesara protutnjali su Jazinama, napravili razliku u drugoj četvrtini s 30:17 i došli do 90:69.

Gorica je sad na 5-1 omjeru, dok je Sonik upao u seriju od tri poraza nakon sjajnog starta i na 4-4 je. Iskazali su se visoki igrači pa je Marko Baković zabio 21 poen, dok je Krešimir Ljubičić dodao 20. Borna Kapusta je podijelio 11 asistencija.

Kod Sonika je jedini na razini zadatka bio Tomislav Cvitković s 19 poena i osam skokova, po 11 su dodali Lovre Runjić i Filip Jošić.