Cibosi težak tjedan započeli s plus 40 protiv Hermesa

Matej Kačan • utorak, 10.11.2020.

U devetom kolu HT Premijer lige, košarkaši Cibone uspješno su odradili "gostovanje" u Draženovom domu. Vukovi su s uvjerljivih 40 poena prednosti bili bolji od Hermes Analitice...

Košarkaši Cibone su u težak tjedan u kojem će imati čak četiri utakmice krenuli susretom devetog kola HT Premijer lige. Cibosi su gostovali u svojoj dvorani Dražena Petrovića, a nominalni domaćin bio je Hermes.

Nisu Analitičari pružili nikakav otpor i već nakon prve četvrtine je sve bilo gotovo. Očito su Cibosi mnogo naučili iz poraza od Splita po pitanju opuštanja i pristupa pa je momčad Ivana Velića krenula maksimalno ozbiljno i već u prvih 10 minuta napravila 18 poena viška.

Do poluvremena je to plus 26, a splitska kobna treća četvrtina nije se ovaj put ponovila, već su Vukovi napadački bili na razini i u drugom poluvremenu pa su došli do okruglih plus četrdeset poena na kraju i rezultata 116:76 na semaforu.

Ciboni je ovo sedma domaća pobjeda u nizu nakon početnog poraza od Zadra s kojim je i izjednačena na vrhu i 7-1 omjerom, dok je Hermes prvi kandidat za ispadanje iz lige te je na dnu tablice s 1-7. Mnogo je Velić rotirao, svi osim Mate Vucića su igrali, a najviše je ubacio Toni Nakić s 18 poena te Filip Bundović sa 17.

Posebno se svidio mladi Lovro Gnjidić koji je sve više nameće pa je za 25 i pol minuta zabio 12 poena uz šest dodavanja i pet skokova. Kod Hermesa je jedini na razini zadatka bio Marko Marcelić s 26 poena.