Bundesliga, 7. kolo, 08.11.2020, 15:30 h
Hoffenheim

Festival promašenih penala, Wolfsburg bolji od Hoffenheima

Jan Šneler • nedjelja, 08.11.2020.

U sedmom kolu Bundeslige, Wolfsburg je svladao Hoffenheim, ali susret ćemo pamtiti po dva promašena kaznena udarca u samoj završnici susreta...

Hoffenheim do ovog susreta sedmog kola nije znao za pobjedu protiv Wolfsburga od ožujka 2018. godine, a taj negativni niz će se nastaviti. Bez Andreja Kramarića, Hoffenheimu ne ide najbolje i to se vidi iz utakmice u utakmicu.

VfL Wolfsburg - 1899 Hoffenheim Rezultati uživo

Wolfsburg je nakon samo pola sata igre imao veliku prednost u susretu sedmog kola. U petoj minuti lijepo je poentirao za vodstvo domaćih Renato Steffen, da bi dvadeset minuta kasnije isti igrač asistirao za Wouta Weighorsta koji je zakucao za 2:0.

Prilika je bilo za obje strane, Hoffenheim je imao svoje šanse, ali rezultat se dugo nije mijenjao. U ključnim trenucima u završnici gostima je nedostajalo koncentracije i preciznosti.

U 83. minuti domaći su mogli riješiti pitanje pobjednika. Sven Jablonski skrivio je kazneni udarac, no Weghorst ga nije uspio realizirati. Njegov udarac otišao je pored gola.

Kazna je mogla uslijediti nešto kasnije. U 88. minuti pogriješila je domaća obrana, a Sargis Adamyan pogađa za smanjenje zaostatka.

Ipak, najveću priliku imali su gosti u sudačkoj nadoknadi. Priliku za potpuni preokret i remi imali su gosti, ali Munas Dabbur promašio je kazneni udarac. Susret je završio pobjedom Wolfsburga, što je možda i pravedno obzirom da je Jablonski skrivio kazneni udarac u situaciji u kojoj bi vjerojatno Wolfsburg postigao treći gol.

Josip Brekalo je iz igre izašao u 71. minuti, dok je Marin Pongračić kao povratnik ušao u 90. za samu završnicu.