Bundesliga, 7. kolo, 08.11.2020, 18:00 h
Bayer Leverkusen 4:3 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Leverkusen u golijadi srušio i Gladbach za četvrtu pobjedu

Matej Kačan • nedjelja, 08.11.2020.

Čak sedam golova mogli smo vidjeti na susretu Bayer Leverkusena i Borussije M'gladbach koji je mnogo obećavao, ali i mnogo dao. Bayer je s 4:3 ostao neporažen...

Ni nakon sedam kola Bundeslige nismo pronašli ekipu koja bi svladala Bayer Leverkusen. Mnogi su se uzdali u Borussiju Mönchengladbach koja je posljednjih tjedana hit nogometne Europe pobjedom nad Leipzigom te sjajnim partijama u Ligi prvaka, ali su "Apotekari" bili jači i od crnih.

Tek su sekunde dijelile Bayer od trećeg susreta u nizu s pobjedom od 4:2, ali i bez obzira na počasni pogodak i 4:3 u nekim elementima možemo povući paralele s prošla dva susreta. Slično kao i kod slavlja protiv Freiburga, dva gola u prvom poluvremenu postigao je Lucas Alario, dok je sličnost s utakmicom protiv Hapoel Beer Sheve to što je Bayer odjurio u drugom poluvremenu nakon 2:2 u prvom.

Prvih 45 minuta pripalo je Alariju i Larsu Stindlu. Gladbach je dvaput vodio i Stindl ga je dvaput dovodio u vodstvo, ali je Alario oba puta vratio Leverkusen. Stindl je prvi gol postigao iz penala u 18., a Alario je fantastičnim udarcem s nekih 17 metara u 27. vratio odnose snaga na početak.

U 31. je Stindl najbrže reagirao na odbijenu loptu te je matirao vratara, ali do poluvremena Florian Wirtz dobro probija i šalje centaršut, a Alario glavom trese mrežu za 2:2 na poluvremenu.

Rezultat koji je najbliži podjeli bodova stajao je do 68. minute kad je Moussa Diaby sjajnom loptom u prostor pronašao Leona Baileyja koji je bio miran, brz i precizan u reakciji te preciznim udarcem postavlja 3:1.

4:2 djelo je Juliana Baumgartlingera kojeg je lijepo uposlio Nadiem Amiri kad je Leverkusen stvorio višak, a Amiri je bio nesebičan pa je umjesto udarca odabrao dodavanje. Kad je sve već bilo gotovo, počasni je pogodak postigao Valentino Lazaro za 4:3.

Leverkusen je četvrtom pobjedom u nizu uz tri remija četvrti s 15 bodova, dok je Gladbach pao na sedmo mjesto s 11 bodova. Tin Jedvaj očito nije u planovima Leverkusena pa je i ovaj susret odgledao s klupe za pričuve.