Marseille 3:1 Nantes
Nantes

Ćaleta-Caru 90 minuta u četvrtoj uzastopnoj pobjedi Marseillea

Matej Kačan • subota, 28.11.2020.

Nogometaši Marseillea nastavljaju s dobrim igrama u francuskoj Ligue 1. U 12. kolu prvenstva su kod kuće svladali Nantes s 3:1 za skok na treće mjesto ljestvice...

Iako u Ligi prvaka ruši negativne rekorde i niže poraze, Marseilleu u domaćoj Ligue 1 ide vrlo dobro. Na Azurnoj obali i dalje živi i tinja nada u utrci za vrhom lige jer je Marseille četvrtom pobjedom u nizu stigao do 21. boda i na minimalnom je zaostatku za vodećima.

Ispred su samo Lille i PSG s 22, odnosno 24 boda, ali i utakmicom viška pa bi Marseille eventualnom pobjedom viška u zaostalom susretu došao na diobu prvog mjesta. Za četvrtu uzastopnu pobjedu na Velodromeu Nantes nije bio pretjerano težak zalogaj.

Klub iz donjeg dijela sredine ljestvice je došao u Marseille s dva vezana remija i ne znajući za poraz od 31. listopada i PSG-a, ali je nakon gotovo mjesec dana morao opet potpisati kapitulaciju. Riješio je Marseille sve u prvom poluvremenu s dva pogotka, a u 60. je već dodao i treći.

Počelo je sjajno i brzo, već u drugoj minuti Valentin Rongier dugom loptom u prostor pronalazi Floriana Thauvina koji u skoku visoko podiže nogu i ninja udarcem trese mrežu za 1:0. Do poluvremena je 2:0 nakon jednostavne akcije po desnoj strani.

Cuisance je probio na krilu i odlučio se za povratnu loptu umjesto za centaršut, a na povratnoj je Dimitri Payet koji s desetak metara niskim udarcem pogađa tik uz lijevu stativu pa domaća momčad zadovoljna odlazi na odmor.

U 60. je 3:0 iz kaznenog udarca. Centaršut iz slobodnog udarca je gađao glavu Duje Ćaleta-Cara, ali je pogodio ispruženu i podignutu ruku Nicolasa Palloisa u skoku pa je sudac pokazao na bijelu točke, a s nje je nepogrešiv Dario Benedetto.

Do kraja susreta će Nantes doći tek do počasnog pogotka preko Ludovica Blasa. Nakon udarca iz kuta s desne strane je obrana čistila glavom, ali se lopta odbila tek na 17 metara gdje desetka Nantesa poteže lijevom iz voleja te trese mrežu za krasan pogodak, ali ipak nedovoljan za išta više od kozmetičke promjene rezultata.

Nantes je ovim porazom ostao na 13 bodova, od čega pet skupljenih tri susreta prije gostovanja u Marseilleu. To je dovoljno za 14. mjesto, ali uz utakmicu više u odnosu na sve susjede na tablici. Ćaleta-Car je odigrao svih 90 minuta za pobjedničkog domaćina.