Sportnet

Kovač nastavlja s pobjedama, Montpellier minimalno slavio kod Lorienta

Jan Šneler • nedjelja, 29.11.2020.

U ranim poslijepodnevnim satima odigrane su četiri utakmice 12. kola francuske Ligue 1, a veseli nova pobjeda Monaca pod vodstvom Nike Kovača...

Bivši hrvatski izbornik i trener Bayerna Niko Kovač nastavlja sjajni niz s Monacom. Četvrti put zaredom Monaco je upisao pobjedu, a u 12. kolu glatko su slavili protiv Nimesa.

Monaco je bio uvjerljiv i dominantan tijekom svih 90 minuta. Do vodstva su domaći stigli u 19. minuti kada je mrežu Nimesa zatresao Sofiane Diop.

Iako su bili bolji, nogometaši Monaca nisu uspjeli slomiti otpor gostiju i potvrditi pobjedu. Ipak, pomoglo im je isključenje Lucasa Deauxa u 69. minuti.

Tu se otvorilo još prostora i Monaco je došao do još dva pogotka. U 75. minuti Gelson Martins pogađa glavom za 2:0, a samo dvije minute kasnije konačni rezultat postavlja Kevin Volland.

Monaco se nalazi na trećem mjestu, a samo poziciju iza smjestio se Montpellier koji je u 12. kolu minimalno slavio kod Lorienta. Gosti su imali veliku priliku u sudačkoj nadoknadi prvog dijela, ali Teji Savanier promašio je kazneni udarac.

Ipak, u 79. minuti Montpellier je došao do pogotka vrijednog tri boda. Petar Škuletić lijepo je poentirao i pogodio za pobjedu Montpelliera.

Angers je došao do vrijedne pobjede kod Lensa. Prvo poluvrijeme bilo je uzbudljivo te je nakon vodećeg pogotka gostiju kojeg je postigao Mathias Pereira, izjednačenje Lensu donio Arnaud Kalimuendo.

U drugom dijelu Angers je ipak zasluženo došao do slavlja. Već u 49. minuti ponovno je u vodstvo goste vratio Stephane Bahoken, a sve dileme razriješio je Pierrick Cappelle u sudačkoj nadoknadi.

Dodajmo kako je Brest slavio na gostovanju kod Metza s 0:2. U 12. minuti vodeći pogodak postigao je Irvin Cardona, a u 64. minuti susreta John Boye nesretno je pogodio vlastitu mrežu.