Torino 2:2 Sampdoria
Sampdoria

Torino uzeo bod Sampdoriji i odvojio se od Genoe

Matej Kačan • ponedjeljak, 30.11.2020.

U devetom kolu talijanske Serie A su dva susreta ostala za ponedjeljak, a u prvom od njih su Torino i Sampdoria podijelili bodove nakon četiri pogotka i 2:2...

Nogometaši Torina krenuli su sa skupljenjem bodova nakon jako lošeg početka. Samo bod u početnih pet susreta zamijenila je serija od dva remija i pobjede u naredna četiri pa se za Torino nazire bijeg iz zone ispadanja u sljedećih nekoliko kola ako se ovakav trend nastavi.

Novi bod Torino je osvojio kod kuće u utakmici protiv Sampdorije koja i dalje drži čvrsto mjesto u sredini tablice, a i sama je prekinula niz od dva poraza. Prvih pola sata susreta su u potpunosti pripali Torinu i to se brzo nagradilo.

U sedmoj minuti je Andrea Belotti pogodio mrežu Sampdorije, ali se aktivirao VAR te je nakon provjere pokazano da he gol postignut iz zaleđa pa na seaforu ostaje 0:0. Nedugo zatim je Simeone Zaza glavom promašio gotovo pa zicer, ali u 25. Torino napokon vodi.

Wilfried Singo je ubacio, Belotti je bio na drugoj trani tog centaršuta pa po drugi put trese mrežu, ali ovaj put iz dozvoljene pozicije. Otišao je tako Torino na odmor s golom prednosti, ali je u drugom dijelu uslijedio preokret.

Zabijali su za Sampdoriju oni najiskusniji. Prvo je u 54. Antonio Candreva bio najbrže reakcije te je lako pospremio odbijanac u mrežu nakon što je ostao sam na sedam-osam metara iskosa, a onda i sjajnom dugom loptom asistira za Fabija Quagliarellu koji ostaje sam i volejem pogađa za 2:1.

Torino je ipak bod osvojio kad je u 77. Soualiho Meite pospremio udarac iz kuta glavom u mrežu. Samo pet minuta kasnije ima zicer susreta, ali Emil Audero fantastično brani i održava neriješen rezultat.