Rennes 0:2 Lens
Lens

Lens svladao i preskočio Rennes koji nastavlja sa strmoglavim padom

Matej Kačan • subota, 05.12.2020.

U 13. kolu Ligue 1 je Rennes upisao novi domaći poraz. Ovaj put je bolji bio Lens koji je s 2:0 preskočio svog protivnika i produbio krizu Rennesa...

Nogometaši Rennesa su se oprostili s europskim ambicijama potvrdom posljednjeg mjesta u svojoj skupini Lige prvaka, a stvari ne idu ništa bolje ni u domaćem prvenstvu. U 13. kolu Ligue 1 je Rennes kod kuće poražen od Lensa te u posljednjih šest utakmica bilježi četiri poraza te po remi i pobjedu.

Velik je to pad u odnosu na prvih sedam kola pa je novi poraz donio pad na osmo mjesto, dok ga je na sedmom preskočio baš današnji protivnik Lens. Nisu ni gosti u nekoj briljantnoj formi, ali je 2:0 bilo dovoljno za 21. bod i preskakanje protivnika.

Bio je to čvrst susret bez previše prilika, a zapravo su dvije najbolje i pretvorene u pogotke na gostujućoj strani. Prva takva se dogodila u 28. minuti kad je Gael Kakuta lijepom dijagonalnom loptom po podu pronašao Arnauda Kalimuenda koji je s lijeve strane iskosa pogodio suprotni donji kut za 1:0.

Rennes je pritiskao više i imao nadmoć u statistici, ali se to nije konkretiziralo ni vidjelo na semaforu ili u ozbiljnim šansama. Ostalo je tako 1:0 na semaforu punih 50 minuta dok Lens po drugi put nije kaznio jalovost domaćina.

Igrala se 78. minuta kad je bljesnula individualna kvaliteta Ignatiusa Ganaga koji je glavom primio Fofaninu loptu, lažirao volej na 13 metara i oslobodio se čuvara te otišao u desno i od tamo svladao vratara koji je izašao s linije za 2:0 i pobjedu.

Rennesov pad može biti još uvjerljiviji ako pozitivne rezultate ostvare Angers, Brest i Nice koji imaju utakmicu manje, a unutar tri boda su od osme ekipe prvenstva.