Montpellier 1:3 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

PSG tek u završnici slomio Montpellier

Jan Šneler • subota, 05.12.2020.

Nakon važne pobjede u Ligi prvaka, nogometaši PSG-a došli su do još jedne vrijedne pobjede u 13. kolu Ligue 1 kod Montpelliera...

Pobjedom kod Manchester United u petom kolu Lige prvaka, PSG je otvorio vrata osvajanju prvog mjesta u grupnoj fazi. U 13. kolu Ligue 1, pobjedom kod šestoplasiranog Montpelliera, Parižani su povećali prednost ispred Marseillea koji ima dvije utakmice manje.

Kao što se i najavljivalo, Thomas Tuchel nije u konkurenciju za susret uvrstio Neymara i Marca Verrattija koji su dobili odmor, a na klupi je susret počeo i Kylian Mbappe.

Montpellieru je to svakako pomoglo te su vrlo hrabro krenuli od samog početka. Možemo bez pretjerivanja reći kako se nije vidjela nadmoć PSG-a koji je poveo u 33. minuti.

Na asistenciju Angela Di Marije, najbolje je reagirao Colin Dagba koji je donio gostima vodstvo. Kao što smo naglasili, Montpellier nije pristao olako na status autsajdera te su izjednačili u 41. minuti.

Stephy Mavididi zabio je za 1:1 i to vrlo spretno i sretno. Obrana je loše reagirala prilikom centaršuta, Mavididi nije uspio isprve, ali iz drugog pokušaja je lopta prešla gol liniju premda ju je Keylor Navas izbio.

Vratar PSG-a imao je dosta posla večeras i ponovno je odlično reagirao u nizu situacija, pa čak i kod tog nespretno primljenog pogotka. U nastavku susreta, PSG dugo nije uspijevao slomiti domaće i doći do tog željenog vodstva.

Ipak, u 77. minuti Moise Kean odlično pogađa za novu prednost Parižana, a konačno u sudačkoj nadoknadi Mbappe zabija za 1:3. U samoj završnici Montpellier je mogao smanjiti zaostatak i možda dodatno zakomplicirati utakmicu, ali ovoga puta im je sreća okrenula leđa te su dva puta promašivali čiste zicere.