Dmitrović zabio pa primio kazneni udarac, Atletico preokrenuo Eibar

Matej Kačan • četvrtak, 21.01.2021.

Vratar Eibara Marko DMitrović vjerojatno će ostati u pamćenju mnogih kao čovjek koji je u istoj utakmici španjolske La Lige uspio zabiti i primiti kazneni udarac...

Posve nesvakidašnja situacija odigrala se na susretu 19. kola La Lige. Atletico Madrid je gostovao kod Eibara te je preokretom golovima Luisa Suareza preokrenuo susret i slavio, a čudna priča rasplela se oko vratara Eibara Marka Dmitrovića.

Naime, vratar domaće ekipe je u istoj utakmici uspio zabiti i primiti kazneni udarac. U 11. minuti je Šime Vrsaljko načinio prekršaj u svom kaznenom prostoru, a dužnost izvođenja najstrože kazne je preuzeo Dmitrović koji je svladao kolegu Jana Oblaka.

No, do kraja slijedi preokret u režiji Suareza koji je prvo s desne strane s nekih šest metara zatresao mrežu u 40. minuti, a Eibar je s 1:1 odolijevao sve do 88. minute kad imamo kazneni udarac na drugoj strani. Dmitrović u ulozi vratara nije bio uspješan kao izvođač pa Suarez drugi put trese mrežu za 2:1.

Nastavio se tako niz pobjeda za Atletico koji je uvjerljivo prvi sa sedam bodova prednosti i utakmicom manje u odnosu na Real Madrid, dok je Eibar 15. Vrsaljko je odradio svih 90 minuta na desnoj strani.

Za razliku od Vrsaljka, Ante Budimir nije nastupio za svoju Osasunu. Momčad iz Pamplone je izborila bod kod Valencije, a hrvatski je napadač ostao na klupi. Calleri je u 42. doveo Osasunu u vodstvo koje je ispustio Garcia autogolom u 69. minuti.