SP 2021., skupina 4, 2. kolo, 22.01.2021, 18:00 h
Bjelorusija 26:35 Egipat
Egipat

Egipćani pregazili Bjelorusiju i ubili joj nadu u četvrtfinale

Mihaela Bradovski • petak, 22.01.2021.

Bjelorusija neće do čuda i prolaska u četvrtfinale Svjetskog prvenstva. Nakon visokog poraza od Egipta 35:26, izgubila je i svaku matematičku šansu za prolaz...

Domaćin svjetske smotre nastavlja s pobjedama. U drugom kolu druge faze natjecanja Egipćani su s devet razlike slavili protiv Bjelorusije.

I dok afrički sastav drži lidersku poziciju bjeloruski rukometaši nalaze se na petoj poziciji, s tri boda manje od Ruske rukometne federacije čime su izgubili i matematičku šansu za nastupom u četvrtini finala.

Najjače snage Egipta i u ovom su susretu bili Ahmed Elahmar s osam pogodaka i Mohamed Mamdouh s učinkom sedam od sedam. S druge je strane, još jednom, najraspoloženiji bio Vailupov koji se u listu strijelaca upisao četiri puta.

Za razliku od njega, Kuleš sa svojih 1/5 jedan je od najslabijih pojedinaca večeras na obje strane. Proslavio se nije, s 25 posto uspješnosti šuta, niti Yousri, a od četvorice vratara tek je Ivan Maroz stigao do dvoznamenkastog broja obrana (10).

Kada je u pitanju sam tijek susreta, Egipat je pitanje pobjednika riješio već u prvom poluvremenu. Bjelorusija je u prvih 13 minuta postigla četiri zgoditka dok je u istom razdoblju egipatski sastav poentirao 11 puta.

Devet minuta prije odlaska na odmor po prvi su puta Egipćani bili na pragu +10, a na dvoznamenkastu razliku čekali su do ulaska u posljednjih 15 minuta. Tada je za 29:19 pogodio Elmasry.

U posljednjem kolu Elahmar, Hendawy i društvo idu na Sloveniju koji ovog petka još čeka dvoboj sa Šveđanima.