Oslabljena Cibona pružila dobar otpor jakoj Igokei

Branimir Korać • nedjelja, 04.04.2021.

Cibona nije uspjela doći do iznenađenja i upisala je poraz na gostovanju kod Igokee. Imala je dobrih razdoblja i dobro se držala s jednom od najjačih momčadi lige, ali je svejedno poražena 88:80...

Igokea je potvrdila status favorita u dvoboju protiv Cibone, ali bilo je stvari s kojima Vlado Jovanović može biti zadovoljan. Iako je imao samo devet igrača na raspolaganju na ovom gostovanju, Cibona je pružila dobar otpor.

Cibona nije dopustila Igokei neko rano odvajanje, držala se u blizini i tijekom cijelog prvog poluvremena bila na jednoznamenkastom zaostatku. Tijekom druge dionice u nekoliko navrata Igokea je imala plus osam, ali više od toga nije mogla.

Na odmor se otišlo s 45:39 za Igokeu koja je u trećoj dionici još malo odmaknula. Tricom Jošila pet minuta prije kraja treće četvrtine prvi put je povela s dvoznamenkastom razlikom (54:42), ali niti tu nije uspjela potpuno prelomiti utakmicu.

U zadnjoj dionici Cibona se privukla na minus četiri tricom Radovčića četiri i pol minute prije kraja. Nakon toga Igokea veže sedam poena i zaključuje dvoboj.

Pobjednika su predvodili Marko Jošilo s 15 poena te s po 13 Anthony Clemmons (šest asistencija) i Steven Gray.

Kod Cibone Darko Planinić ubacio je 15 poena, a Krešimir Radovčić 13 poena uz sedam asistencija.