FMP šokirao Mornar i umanjio mu šanse za doigravanje

Matej Kačan • ponedjeljak, 05.04.2021.

U susretu 24. kola ABA lige u ponedjeljak, košarkaši FMP-a su kod kuće ostvarili veliku i važnu pobjedu protiv momčadi iz vrha lige. U Beogradu je pao Mornar kojem tako šanse za doigravanje drastično padaju...

Možemo slobodno reći da su se košarkaši FMP-a isključili iz borbe za ostanak te su osigurali isti. FMP je u 24. kolu ABA lige kod kuće ostvario veliku pobjedu i iznenađenje protiv Mornara kojem šanse za plasman u doigravanje drastično padaju.

Deveta je to pobjeda za Beograđane koji su tako tri utakmice prije kraja na dvije pobjede iznad dna i mogu slaviti ostanak u ligi. Domaćin je u susret krenuo sjajno te nakon prve dionice ima sedam poena viška, a na poluvremenu čak 15 razlike.

Činilo se kako će Mornar preokrenuti rezultat i razbiti protivnika kad je u trećoj dionici nadoknadio minus i imao 72:70, ali se egal nastavio i u posljednjoj dionici. U zadnju minutu i pol Mornar ulazi s vodstvom od 92:90, ali do kraja neće zabiti poen.

Marko Pecarski bacanjima minutu do kraja, a onda i Šešlija floaterom 20 sekundi do kraja su donijeli vodstvo FMP-u, dok je s druge strane Isiah Whitehead promašio tricu za pobjedu Mornara u posljednjem napadu.

Filip Čović je s 26 poena i osam asistencija vodio FMP, dok je 21 dodao Nenadić. Kod Mornara je 25 ubacio tragičar Whitehead, dok je 16 dodao Derek Needham. Šesti je ovo poraz, ključan za mornar koji lovi četvrtu poziciju, a ispred su dvije ekipe s tri i s četiri poraza. Mornaru do kraja slijedi i međusobni susret s Cedevita Olimpijom koji će možda biti i ključan.