Hrvatska razbila i Dansku za kraj kvalifikacija

Matej Kačan • nedjelja, 11.04.2021.

Hrvatska će na Europsko prvenstvo u futsalu otići u sjajnom raspoloženju. Savršene kvalifikacije završene su na baš takav način, velikom 7:0 pobjedom nad Dancima...

Hrvatska futsalska reprezentacija će na Europsko prvenstvo otići s maksimalnim brojem bodova i s čela svoje kvalifikacijske skupine. U posljednjem kolu kvalifikacija je u Varaždinu gostovala Danska, a gosti su kući ispraćeni sa sedam pogodaka u mreži.

Da će Hrvatska biti vrlo važan faktor u Nizozemskoj je najavio Valerije Jurić koji se momčadi priključio prije dva dana, a nosio je reprezentaciju do pobjede s čak četiri pogotka u 7:0 pobjedi. Jurić je u desetoj i 15. minuti postavio 2:0, a onda je pred sam kraj prvog dijela i asistirao Duji Kusturi za 3:0.

Jurić je jednako raspoložen i u drugom dijelu koji otvara pogotkom za 4:0 već u 23. minuti, dok Josip Jurlina krade loptu danskom vrataru te u 26. pogađa za 5:0. Jurić je svoju simultanku zaključio četvrtim pogotkom za 6:0, a Sekulić je dovršio posao za sjajnu sedmicu.

Sjajna je ovo pobjeda za Hrvatsku, najveća u ovim kvalifikacijama, a vrlo je interesantno da su svih sedam golova zabili igrači hrvatskog prvaka, omiškog Olmissuma.