Vodeni sportovi

Jug slavio i u Zagrebu te došao na korak do titule prvaka

Branimir Korać • srijeda, 12.05.2021.

Nakon slavlja u Gružu, Jug je odnio pobjedu i sa Save te je došao na korak do titule prvaka. Slavio je u Zagreb s 10:8 i tako poveo s 2-0 u seriji...

Jug je odradio veliki posao u finalnoj seriji doigravanja za prvaka Hrvatske, poveo je protiv Mladosti s 2-0 u seriji i Žapci su sada u jako teškoj poziciji. Naime da bi do titule prvaka moraju slaviti u sve tri naredne utakmice, od kojih bi se dvije igrale u Dubrovniku.

U drugoj utakmici Jug je u Zagrebu odnio pobjedu 10:8 i tako se stavio u ulogu velikog favorita za titulu.

U prvom poluvremenu Jug je hvatao zaostatak, Mladost nijednom nije bila u minusu, ali na poluvremenu ipak nije imala vodstvo već se na odmor otišlo s poravnatih 4:4.

Susret je riješen na ulasku u drugo poluvrijeme. Mladost je jako loše otvorila to razdoblje, Jug je brzo došao do 7:4 i domaćin se više nije oporavio.

Do kraja susreta prednost Juga je rasla i do plus četiri, a Mladost je u završnici samo smanjila na konačnih 10:6.

Jug su do pobjede predvodili Paulo Obradović s tri gola te s po dva Luka Lončar i Alexandros Papanastasiou. Kod Mladosti po dva gola upisali su Franko Lazić, Andro Bušlje i Konstantin Harkov.