Juranović i Mikanović izborili drugo pretkolo Lige prvaka

Matej Kačan • srijeda, 14.07.2021.

U srijedu su odigrana još četiri uzvratna susreta prvog pretkola Lige prvaka, a svoje mjesto u drugom pretkolu izborili su hrvatski reprezentativni bočni igrač Josip Juranović s Legijom te Dino Mikanović s Almatijem...

Kazahstanski Kairat Almaty, za koji nastupa i nekadašnji bočni igrač Hajduka Dino Mikanović uspio je na domaćem terenu kapitalizirati remi s gostovanja kod Maccabi Haife i izboriti drugo pretkolo. Nakon 1:1u Izraelu, u Almatiju je bilo 2:0 za domaće.

Mikanović je u igru ušao u 78. minuti kad je već sve bilo riješeno, prvi pogodak zabio je dobro poznati Vagner Love u 10. minuti, dok je na 2:0 povisio Aibol Abiken. Dobro je ovo upozorenje za Hajduk jer njegov suparnik Tobol u kazahstanskom prvenstvu puše za vratom Kairatu.

Drugo pretkolo izborio je i Josip Juranović s Legijom iz Varšave. Poljaci su iz Norveške potiv Bodo/Glimta donijeli 3:2, a kod kuće su slavili s 2:0 i prošli bez stresa. Golove su zabijali Luquinhas u 40. te Pekhart u petoj minuti nadoknade, a Juranović je igrao do 80. minute.

U produžetku je svoje mjesto pronašao armenski Alaškert koji je nakon 0:0 u 90 minuta svladao velški Connahs. U prvom susretu bilo je 2:2, ali to nije Armencima bilo dovoljno zbog ukidanja gola u gostima pa je prolazak donio Bezecourt u 113. minuti.

Drugo pretkolo i dvomeč s Olympiakosom izborio je Neftči iz Bakua koji je i u drugom susretu svladao Dinamo Tbilisi identičnim rezultatom od 2:1. Nakon istog rezultata u Gruziji je Dinamo poveo preko Radina u 51., ali su se za domaćina pobrinuli Mahmudov i Alasgarov.