Mourinho nastavio domaći pobjednički niz, Tudorova Verona s gotovo savršenom realizacijom

Mihaela Bradovski • nedjelja, 03.10.2021.

U Serie A na rasporedu je bilo sedmo kolo, Igor Tudor može biti zadovoljan, njegova Verona bila je vrlo uspješna i slavila je s visokih 4:0...

Sampdoria i Udinese nastavili su niz utakmica bez pobjeda, međutim barem su prekinuli niz poraza. Sampdoria je imala dva spojena poraza, Udinese tri, a danas su remizirali 3:3.

Na odmoru su gosti iz Udina imali prednost 2:1 golovima Roberta Pereyre i Beta dok je jedini gol Sampdorije bio autogol Stryger Larsena. U drugom dijelu domaćin je golovima iskusnih Quagliarelle i Candreve napravio preokret da bi Fernando Forestieri u 82. minuti izjednačio na konačnih 3:3.

Tudorova Verona praktički sve što je zapucala prema golu zabila je. Na poluvremenu je već vodila 3:0 golovima Simeonea, Faraonija i Caprarija, a Bessa je u 71. minuti povisio na 4:0.

Nikola Kalinić ušao je u igru u 73. minuti upravo umjesto Besse.

Roma nije imala posebnih problema protiv Empolija, oporavila se od poraza u rimskom derbiju i slavila s 2:0. U završnici prvog dijela Lorenzo Pellegrini proslavio je produženje ugovora pogotkom za 1:0, a u 48. minuti Henrih Mhitarjan povisio je na 2:0.

Napoli je i nakon sedmog kola stopostotan, a ovaj put pobjedu je upisao u gostima kod Fiorentine s 2:1.

Domaćin je krenuo dobro i poveo golom Martineza Quarte da bi se Napoli vratio u završnici poluvremena preko Hirvinga Lozana. Bivši igrač Splita, Lokomotive i Dinama, Amir Rrahmani bio je čovjek odluke te je zabio u 50. minuti za pobjedu.