Sassuolo 1:2 Inter
Inter

Inter slavio preokretom, Perišić asistirao Džeki

HINA, Matej Kačan • subota, 02.10.2021.

Nogometaši Intera pobjedom u sedmom kolu Serie A vratili su se na drugo mjesto. Inter je slavio preokretom protiv Sassuola, a obol pobjedi dao je i Ivan Perišić...

Talijanski nogometni prvak Inter pobijedio je u susretu sedmog kola Serie A na gostovanju Sassuolo s 2:1 preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu.

"Nerazzurri" su pokazali dva oprečna lica u susretu protiv Sassuola. U prvom poluvremenu domaćin je posve zasluženo vodio, no talijanski prvak je u nastavku zaigrao daleko bolje. Ključnim su se pokazale čak četiri izmjene koje je Simone Inzaghi napravio u 57. minuti utakmice probudivši svoju momčad.

Domaćin je poveo u 22. minuti iz jedanaesterca, a siguran realizator je bio Domenico Berardi. Kazneni udarac je skrivio Milan Škriniar načinivši prekršaj nad Jeremijem Bogom.

Talijanski prvak je uspio izjednačiti u 58. minuti šestim golom ove sezone Edina Džeke. BiH napadač je ušao u igru minutu ranije i iz prvog dodira je svladao Andreu Consiglija. Džeki je sjajno s lijeve strane ubacio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Dvadeset minuta kasnije Džeko je na dodavanje Marcela Brozovića izborio kazneni udarac kojeg je Lautaro Martinez pretvorio u vodstvo gostiju. Pet minuta prije kraja Džeko je zabio i drugi gol na utakmici, no on je nakon asistencije VAR-a poništen.

Perišić i Brozović odigrali su čitav susret za Inter koji je ovom pobjedom došao na 17 bodova te je ima bod manje i utakmicu više u odnosu na prvoplasirani Napoli.