Duje Ajduković propustio veliku priliku za prolaz u polufinale u Antalyji

Mihaela Bradovski • petak, 03.12.2021.

Duje Ajduković nije uspio izboriti prolaz u polufinale Challengera u Antalyji. Zaustavio ga je Britanac Ryan Peniston...

S obzirom na ždrijeb i potop nositelja, Duje Ajduković imao je veliku priliku za pravi rezultat na Challengeru u Antalyji. Međutim i on je kiksao, poražen je u četvrtfinalu u meču u kojem je imao velike šanse uza pobjedu.

Ajduković je za protivnika imao 284. igrača svijeta Britanca Ryana Penistona, vodio je u trećem setu, ali nije izdržao i dopustio je preokret.

Prvi set izgubio je s glatkih 6:2 da bi uzvratio drugim setom gdje je gubio 5:3 i bio na rubu poraza, ali nakon toga nanizao pet gemova.

U trećem setu Ajduković je dva puta imao break prednosti, ali dopustio je Penistonu povratak. Nakon što je meč otišao u tie-break odluke, tu je hrvatski tenisač potonuo i glatko izgubio.

Challenger Antalya, četvrtfinale:
Ryan Peniston (Velika Britanija) - Duje Ajduković (Hrvatska, 4) 6:2, 5:7, 7:6(2)