Coppa Italia, 1/16 finala, 15.12.2021, 15:00 h
Verona 3:4 Empoli
Empoli

Tudor ispao iz Kupa, Empoli napunio mrežu Pandura

Branimir Korać • srijeda, 15.12.2021.

U prvom današnjem susretu šesnaestine finala Coppa Italije Empoli je u gostima bio bolji od Verone s 4:3...

Igor Tudor i hrvatska kolonija u Veroni, nisu uspjeli preskočiti novu prepreku u Coppa Italiji. Empoli je u gostima slavio s 4:3.

U zanimljivom dvoboju pobjednik je odlučen u razdoblju od 66. do 74. minute gdje je Empoli postigao tri gola i odvojio se na 4:1.

Gosti su do vodstva stigli u 15. minuti golom La Mantije, ali tri minute kasnije domaćin poravnava preko Cancellierija.

U drugom dijelu pogodaka nije bilo do 66. minute kada Mancuso iz kaznenog udarca zabija za novo vodstvo gostiju, četiri minute kasnije isti igrač koristi lošiju reakciju Pandura i odbijanac posprema u mrežu da bi u 74. minuti Bajrami povisio na 4:1.

U završnici Ilić i Ragusa smanjuju na 4:3, ali do kraja susreta Verona ipak nije uspjela doći do poravnanja.

Ivor Pandur i Boško Šutalo odigrali su cijelu utakmicu kod domaćina.