Europsko prvenstvo 2022., skupina A, 2. kolo, 15.01.2022, 20:30 h
Slovenija 23:34 Danska
Danska

Raspad Slovenije u drugom poluvremenu i visoka pobjeda Danske

Mihaela Bradovski • subota, 15.01.2022.

Danska je upisala vrlo uvjerljivu 34:23 pobjedu protiv Slovenije. Slovenci su odigrali dobro u prvom dijelu, ali u nastavku su bili neprepoznatljivi...

Nakon pobjeda nad Crnom Gorom i Sjevernom Makedonijom, u drugom kolu skupine A Danska i Slovenija odigrale su međusoban susret. Aktualni svjetski prvak u ovu je utakmicu ušao kao favorit što je na kraju uvjerljivim slavljem i potvrdila.

Tvrdim su se protivnikom Slovenci pokazali kroz gotovo čitavo prvo poluvrijeme. Nakon 4:4, igra pogodak za pogodak trajala je do 16. minute kada je za prvih +1 slovenske vrste, nakon početnih 1:0, pogodio Mačkovšek.

Međutim, nisu se slovenski rukometaši dugo zadržali u toj pozitivi. Šest minuta prije kraja prvih pola sata igre Landin upisuje vrlo bitnu obranu, a Hald zabija za odlazak na odmor s 13:11.

U drugom dijelu gotovo da je postojala tek jedna momčad na terenu. Danska je +2 s odmora pretvorila u velikih 34:23 na kraju. Jednom kada se odvojila na četiri, pet pogodaka danska je vrsta bez ikakvih problema tu prednost i povećala. Slovenskoj klupi ostaje otvoreno pitanje gdje je nestala njena igra u nastavku.

Iako im je na drugoj strani stajala Danska, devet postignutih, a 18 primljenih pogodaka u nastavku svakako je alarmantan podatak za Sloveniju uoči odlučujućeg sureta s Crnom Gorom u trećem kolu. Zbog bolje gol razlike Crnogorci se trenutno nalaze ispred Vranješovih trupa.

Niklas Landin skupio je 14 obrana, u odnosu na Baznika i Kastelica koji su zajedničkim snagama zaustavili 10 protivničkih šuteva. Stopostotan je sa sedam zgoditaka bio Mathias Gidsel, a jedan više zgoditak, ali iz 13 pokušaja postigao je Mikkel Hansen. Borut Mačkovšek se u listu strijelaca upisao šest puta.