Europsko prvenstvo 2022., skupina D, 2. kolo, 16.01.2022, 20:30 h
Bjelorusija 20:29 Poljska
Poljska

Poljska visoko slavila protiv Bjelorusije i osigurala drugi krug

Branimir Korać • nedjelja, 16.01.2022.

U skupini D sve je jasno. S dvije pobjede iz prva dva kola Njemačka i Poljska osigurale su prolaz, a Austrija i Bjelorusija opraštaju se od šansi...

Nakon što je Njemačka u prvom susretu dana svladala Austriju, a Poljska vrlo lako Bjelorusiju, skupina D dala je putnike u sljedeću fazu natjecanja.

Poljaci su nakon dolaska u Bratislavu imali puno problema s pozitivnim testovima i očajnom organizacijom, a s druge strane najveći problem za Bjelorusiju javio se neposredno uoči ovog susreta, ostala je bez Kuleša koji joj je glavni igrač i nije imala šanse u ovom dvoboju.

Dugo su se Bjelorusi držali na tri-četiri gola razlike, ali onda se Poljska velikom serijom odvojila i otišla do pobjede.

Poljacima se za ovaj dvoboj vratio Rafal Przybylski koji je dobio negativan test, no još uvijek su bili značajno oslabljeni bez niza igrača s pozitivnim testovima.

Prvo odvajanje Poljska je napravila u prvih 15 minuta kada je serijom 5:0 otišla na 8:3 i to se pokazalo kao ključno, nakon toga Bjelorusija nije više nijednom došla na manje od tri gola zaostatka.

Sredinom drugog dijela Poljska je napravila seriju 7:0 kojom je pobjegla na 28:18 te na kraju uvjerljivo slavila 29:20.

Inače, u 19. minuti Bjelorus Aljohin zaradio je crveni i plavi karton nakon što je u prolazu bez ikakvog povoda udario šakom u glavu igrača Poljske.

U poljskom sastavu sedam golova zabio je Przemyslaw Krajewski, a šest je dodao Michal Daszek. Kod poraženih Mikita Vailupov postigao je pet golova.