Zadar poražen od SC Derbyja u zaostalom susretu ABA lige

Branimir Korać • ponedjeljak, 18.04.2022.

U zaostalom susretu 15. kola ABA lige Zadar je ugostio SC Derby i upisao poraz 76:71. Nije to bio rezultatski toliko bitan dvoboj, ali domaćin je pokušao pobjedom otići na gostovanje kod Cibone koje mu slijedi...

Uoči dvije uzastopne utakmice protiv Cibone u Zagrebu, Zadar je odradio zaostatak iz 15. kola ABA lige. Ugostio je SC Derby koji je bio uspješniji sa 76:71.

U konačnici ipak zaslužena pobjeda gostiju koji su najvećim dijelom susreta bili u vodstvu, Zadar je konstantno bio za petama, ali nije uspio prelomiti utakmicu na svoju stranu.

Domaćin je bolje ušao u utakmicu i poveo sa 7:0, zadnje vodstvo imao je 14:11 nakon čega SC Derby radi seriju 12:0 i preuzima vodstvo.

Pokušavao je Zadar vratiti se iz minus, uspio je u trećoj dionici, ali odmah su gosti odgovorili i vratili prednost na svoju stranu.

Zadnji put Zadar je bio u plusu nakon Braline trice pet minuta prije kraja kada je poveo 68:66, nakon toga slijedi serija 8:0 gostiju koju tricom prekida Drežnjak i smanjuje na 74:71.

Međutim punih pet minuta Zadar je bio bez koša i ta trica Drežnjaka došla je kasno. Uslijedio je brzi prekršaj, ali Magee ne griješi s linije slobodnih bacanja i tu je priči bio kraj.

Kod Zadra su se istaknuli Justin Carter sa 16 poena i Duje Brala s deset. Kod pobjednika Fletcher Magee upisao je 26 poena (5/8 trica) i pet skokova, a Kenan Kamenjaš 15 poena, 11 skokova i šest asistencija.