HT Prva liga, 35. kolo, 13.05.2022, 18:00 h, Stadion u Sigetu
Suci: Patrik Kolarić, Tomislav Keglević, Ivan Janić
Paulius Golubickas 78'
Gorica

Goričani u susretu bez posebnog imperativa svladali fenjeraša

Mihaela Bradovski • petak, 13.05.2022.

Gorica je upisala sva tri boda u gostima kod Hrvatskog dragovoljca zasluženo slaveći s 2:0. Gosti su odradili dobru utakmicu, ozljede ipak neće dopustiti Samiru Toplaku potpuno zadovoljstvo...

Marino Kukoč
75'
26
Ante Kuliš
83'
28
Mario Veljača
83'
11
Leo Perić
88'
21
Zoran Alexander Cvetković
88'
Dragan Tadić
2
(do 27')

Samir Toplak

Iznenađenje se nije dogodilo. Gorica je potvrdila kako je bolja od Hrvatskog dragovoljca, slavila je 2:0, mogla je do još kojeg pogotka, ali i domaćin je prijetio.

Krenulo je pogotkom praktički iz prve akcije. Frigan je pogriješio, lope je dodavao na sredini terena, Golubickas je presjekao to dodavanje i sjurio se prema kaznenom prostoru, tamo je proigrao Fruka koji lijepo zabija za vodstvo.

Do kraja prvog dijela novih pogodaka nije bilo, a krajem prvog poluvremena Gorica je zaprijetila preko Stojanovskog i Cruza, no ostalo je 1:0.

Inače, sredinom prvog poluvremena igru je morao zbog ozljede napustiti Musa Muhammed.

U drugom poluvremenu novi problemi za Toplaka s ozljedama, tek što je ušao u igru, Matthew Steenvoorden morao je van i više se nije vraćao.

U 78. minuti Goričani su završili posao. Pršir je radio pritisak na obranu, pokušao je Vulikić ispucati loptu, ali pogodio je s njom u koljeno Golubickasa, a od njega se lopta odbija idealno u donji kut za 2:0.

Bio je to i konačan rezultat ovog susreta.