HT Prva liga, 35. kolo, 13.05.2022, 18:00 h, Stadion u Sigetu
Suci: Patrik Kolarić, Tomislav Keglević, Ivan Janić
Paulius Golubickas 78'
Gorica

Goričani u susretu bez posebnog imperativa svladali fenjeraša

Mihaela Bradovski • petak, 13.05.2022.

Gorica je upisala sva tri boda u gostima kod Hrvatskog dragovoljca zasluženo slaveći s 2:0. Gosti su odradili dobru utakmicu, ozljede ipak neće dopustiti Samiru Toplaku potpuno zadovoljstvo...

Iznenađenje se nije dogodilo. Gorica je potvrdila kako je bolja od Hrvatskog dragovoljca, slavila je 2:0, mogla je do još kojeg pogotka, ali i domaćin je prijetio.

Krenulo je pogotkom praktički iz prve akcije. Frigan je pogriješio, lope je dodavao na sredini terena, Golubickas je presjekao to dodavanje i sjurio se prema kaznenom prostoru, tamo je proigrao Fruka koji lijepo zabija za vodstvo.

Do kraja prvog dijela novih pogodaka nije bilo, a krajem prvog poluvremena Gorica je zaprijetila preko Stojanovskog i Cruza, no ostalo je 1:0.

Inače, sredinom prvog poluvremena igru je morao zbog ozljede napustiti Musa Muhammed.

U drugom poluvremenu novi problemi za Toplaka s ozljedama, tek što je ušao u igru, Matthew Steenvoorden morao je van i više se nije vraćao.

U 78. minuti Goričani su završili posao. Pršir je radio pritisak na obranu, pokušao je Vulikić ispucati loptu, ali pogodio je s njom u koljeno Golubickasa, a od njega se lopta odbija idealno u donji kut za 2:0.

Bio je to i konačan rezultat ovog susreta.