SuperSport Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 22.07.2022, 20:00 h, Aldo Drosina
Suci: Fran Jović, Hrvoje Radić, Luka Pušić
Igor Postonjski 83' (11m)
Varaždin

Poduzetniji i većim dijelom susreta bolji Varaždin preokretom slavio u Puli

Branimir Korać • petak, 22.07.2022.

Varaždin je stigao do prvih bodova nakon povratka u najviši hrvatski rang. Slavio je u gostima kod Istre 1961 s 2:1 i to zasluženo nakon što je Istra većim dijelom susreta bila u podređenom položaju...

41
90'+1'
Mario Kovačević

Nakon što su poraženi u prvom kolu i jedni i drugi, tražili su tri boda u međusobnom dvoboju, a na kraju su uspješniji bili Varaždinci. Istra 1961 odigrala je vrlo loše prvo poluvrijeme, u drugom dijelu bila je ravnopravnija, ali na osnovu tog prvog dijela pobjeda Varaždinaca je i zaslužena.

Istra je u prvom dijelu izgledala dosta loše, nepovezano, kasnila je u reakcijama, prema naprijed nije odigrala baš ništa i na kraju je Gonzalo Garcia mogao biti zadovoljan rezultatom 0:0.

Najbolju priliku u prvom dijelu propustio je Herrera koji je sjajno prošao kroz obranu Istre, došao je pred Majkića koji odlično reagira i brani njegov pokušaj.

Varaždinci su imali dosta pokušaja uglavnom izvana, ali osim te prilike Herrere, nije bilo one velike prijetnje za sigurnog Majkića.

U drugom dijelu, nakon dosta promjena, iz prve prave prilike svoje momčadi, Luka Marin zabija za vodstvo. Sjajan posao u 70. minuti napravio je mladi Žgomba koji se odlično oslobodio čuvara, pucao, ali Zelenika odbija, no do natrčalog Marina koji snažnim udarcem zabija.

Međutim kratko je trajalo zadovoljstvo domaćina. U 77. minuti Varaždin dolazi do poravnanja. Jozo Stanić je ubacio s desne strane, pravovremeno je utrčao Brodić, koji nije najbolje primio loptu, ali je uspio doći do nje prije Majkića i poslao je u mrežu.

Tri minute kasnije kazneni udarac za Varaždin. Sjajna lopta za Posavca koji ulazi u 16 metara, pada nakon kontakta s Majkićem, a Jović pokazuje na 11 metara. Jović je tražio potvrdu VAR-a i nakon toga dopustio Postonjskom udarac s 11 metara, a on zabija za pobjedu.

Istra je imala veliku priliku za bod u 96. minuti. Mlinar je ubacio iz kornera, lopta je pala točno pred Hujbera koji puca s 8-9 metara i pogađa vratnicu.

Varaždin tako dolazi do tri velika boda i uzima prve bodove uopće nakon povratka u najviši rang.