SuperSport Hrvatska nogometna liga, 2. kolo, 24.07.2022, 21:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Osijek

Debi iz snova za Blaža Boškovića! S dva gola donio preokret i pobjedu Lokomotivi!

Branimir Korać • nedjelja, 24.07.2022.

Lokomotiva je upisala pobjedu u drugom kolu SuperSport HNL-a, slavila je protiv Osijeka 2:1 uz dva gola Blaža Boškovića koji je ušao s klupe. Osječane je dugo u igri držao Ivica Ivušić, ali u završnici nije niti on mogao biše spašavati...

Osijek je poražen u Kranjčevićevoj 2:1 u susretu u kojem je dugo vodio, ali nije zadržao prednost. Ivica Ivušić obranio je puno toga i dugo nije dopuštao Lokosima pogodak, ali u završnih deset minuta regularnog dijela domaćin radi preokret i ide do pobjede.

Ne može se reći nezasluženo. Ako se gledaju same prilike, Lokomotiva je bila opasnija, imala ih je više, a na Osječane je svakako trag ostavio put do Kazahstana i nazad. Ovaj put nisu bili tako agresivni i brzi u reakciji, a kada nisu takvi, sasvim su prosječna momčad.

Prva prilika na susretu ujedno je bila i pogodak. Zadnja linija Lokosa "odradila" je posao, Mersinaj je loše uštopao loptu, Kleinheisler ju je uzeo i pogodio pokraj istrčalog Santinija.

U završnici prvog dijela istaknuo se Ivušić s dvije krasne obrane, pokušavali su izvana Stojković i Cokaj, ali vratar Osijeka krasno je obranio.

Ipak najbolju priliku prvog dijela propustio je Kulenović koji se našao potpuno sam pred Ivušićem ki nije ga uspio nadmudriti.

U drugom dijelu prvi je zaprijetio Osijek kada je Kleinheisler lukavo pucao iz slobodnog udarca, ali Santini je doslovno na gol liniji zaustavio taj pokušaj.

I u drugom dijelu Lokosi su prijetili i tražili pogodak, ali Ivušić je nastavio briljirati pa je skidao zicere Goričanu i Aliyuu.

Ipak, potez koji je Silvijo Čabraja povukao u 70. minuti bio je ključan. Umjesto Bubanje ulazi debitant Blaž Bošković koji će mu donijeti preokret.

U 80. minuti iz kornera je ubacio Milićević, a Bošković je najviši u skoku i glavom šalje loptu u mrežu.

Tu nije bio kraj. U 86. minuti Kulenović je s loptom u 16 metara, osjetio je dolazak Boškovića iz drugog plana, gurnuo mu loptu, a Bošković zabija za preokret i pobjedu Lokosa 2:1.

Velika pobjeda Lokomotive koja je pokazala kako i bez Lukasa Kačavende izgleda vrlo dobro. Mogla je izbjeći poraz protiv Dinama, nije uspjela, ali zato je svladala Osijek i ima tri boda unatoč dva jako teška susreta.