Matej Jonjić načeo mrežu Fukuoke za nastavak dobrog niza Cerezo Osake

Mihaela Bradovski • subota, 30.07.2022.

U 23. kolu japanskog prvenstva Cerezo Osaka ugostila je Avispu Fukuoku i upisala pobjedu 2:0 kojom je nastavila seriju dobrih rezultata...

Cerezo Osaka u nizu je od osam utakmica bez poraza gledajući sva natjecanja. Zadnji poraz upisala je sredinom kolovoza u prvenstvu u gostima kod Hiroshime i to s 1:0.

Nakon tog poraza odigrala je šest prvenstvenih i dvije kup utakmice, u kupu je upisala dvije pobjede, a u prvenstvu po tri pobjede i remija.

Danas je ugostila Avispu Fukuoku, momčad iz sredine poretka i svladala ju je s 2:0 čime je na samo bod zaostatka za trećim i dva boda za drugom mjestom, pozicijama koje vode u Azijsku ligu prvaka.

Prvi pogodak na današnjem susretu djelo je Mateja Jonjić, nekadašnjeg igrača Hajduka, Osijeka i Zadra koji je već u petoj minuti doveo domaćina u vodstvo. Konačnih 2:0 postavio je u 71. minuti Satoki Uejo.