Bundesliga, 1. kolo, 05.08.2022, 20:30 h
Eintracht Frankfurt
Eintracht Frankfurt 1:6 Bayern
Bayern

Bayern 'bacio petardu' već u prvom poluvremenu otvaranja Bundeslige, Jakiću poništen gol

Matej Kačan • petak, 05.08.2022.

Veliku demonstraciju moći priredio je njemački prvak Bayern na otvaranju nove sezone Bundeslige. Bayern je deklasirao Eintracht u prvom kolu s čak 6:1 u gostima...

Novu sezonu Bundeslige otvorili su prvak Bayern i domaći Eintracht iz Frankfurta, a već u prvom kolu vidjeli smo demonstraciju sile glavnog favorita za obranu naslova.

Teško je domaćin nastradao, u prvih pola sata gubio je 3:0, na poluvremenu i pet pogodaka razlike, a na kraju je morao potpisati 6:1 za Bayern koji je tako pokazao da je Julian Nagelsmann već od starta uigrao strašan stroj.

Josip Stanišić i Kristijan Jakić počeli su na klupama, Jakić je ušao na poluvremenu i zabio pogodak u 56. koji mu je ipak nakon VAR provjere poništen zbog zaleđa.

I ne bi to značilo mnogo jer Bayern je do poluvremena zabio pet komada. Započeo je sve Joshua Kimmich golčinom iz slobodnjaka iz daljine u petoj minuti, nastavio je Benjamin Pavard iz odbijanca u 11.

U 13. domaći pogađaju stativu preko Tute, a kazna dolazi u 29. kad Sadio Mane zabija bundesligaški prvijenac u debiju glavom. Do poluvremena pala su još dva gola, strijelci su Jamal Musiala pa Serge Gnabry prekrasnim lobom.

Pet golova, pet strijelaca, a što nije ublažio Jakić iz odbijanca u 56. jest Randal Muani nakon velike greške Manuela Neuera koji se skliznuo i poklonio mu loptu. Ipak je stigao Bayern dati šesti gol, zabio je Musiala drugi u 83. za konačan rezultat.