Europsko prvenstvo 2022. (Ž), skupina 1, 2. kolo, 12.11.2022, 18:00 h, Ljubljana, Stožice
Suci: Maike Merz, Tanja Kuttler (Njemačka)
Hrvatska
Hrvatska
17:26(8:14) Danska
Danska

Novi težak poraz hrvatskih rukometašica, Dankinje ubile nadu u prolaz

Branimir Korać • subota, 12.11.2022.

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija upisala je visok poraz protiv Danske 26:17 i ostala bez šanse za prolaz u polufinale Europskog prvenstva. Nakon visokoh poraza od Slovenije, spojena je još jedna loša utakmica...

UKUPNO2605/53

Jedna poštena utakmica hrvatskih rukometašica i to im je donijelo pobjedu protiv Mađarske. Norveška, Slovenija i Danska visoko su porazile Hrvatsku, a sa Švicarskom je upisan tek remi.

Nakon poraza od Slovenije, očekivala se reakcija u dvoboju protiv Danske, ali dogodilo se upravo suprotno. Hrvatska je odigrala očajnih prvih 20 minuta, ispod svake kritike i tu je utakmica, realno, izgubljena.

Hrvatska u napadu nije odigrala u početku ništa. Tek jedan pogodak u prvih 11 minuta i to Valentine Blažević. Već prvih nekoliko minuta dalo je naznaku da bi ovo mogla biti teška večer. Samo u prve četiri minute Hrvatska je prokockala dvije čiste kontre, a Blažević nije realizirala sedmerac.

Tek u 15. minuti Hrvatska je došla do drugog gola i to iz sedmerca preko Katarine Pavlović, a drugi gol iz igre zabila je tek u 22. minuti preko Paule Posavec, 20 minuta Hrvatska je bila bez gola iz igre,

Doi odlaska na odmor nešto se pokrenulo u napadu, ali zabijale su i Dankinje koje su na poluvrijeme odnijele vodstvo 14:8.

U drugom poluvremenu Hrvatska je odlično krenula i u prvih deset minuta drugog dijela držala je Dansku bez pogotka, ali je uspjela zabiti samo tri gola i ne uhvatiti poriključak u potpunosti.

Najbliže je Hrvatska došla na minus dva (15:13), ali tu je stala, Danska je pronašla igračicu sposobnu zabiti iz sedmerca, tu je napravila seriju 3:0 i susret je riješen. Hrvatska je potpuno pala, Danska se raspucala i na kraju je upisala visoku pobjedu.

Hrvatska je u dva susreta druge faze natjecanja ukupno zabila golova koliko jače ekipe zabiju u jednoj utakmici.