Dugo Selo bez problema u Trogiru, Zametu treća pobjeda u pet kola

Mihaela Bradovski • nedjelja, 19.02.2023.

Rukometašice su kompletirale 15. kolo s pet susreta koji su bili na rasporedu u subotu. Društvo iz gornjeg doma bilo je uspješno...

Rukometašice Zameta u prvih deset kola nisu imale niti jedan bod, ali zato u zadnjih pet kola imaju tri pobjede. Treća pobjeda ostvarena je protiv solidne Dalmatinke iz Ploča koja je slomljena pokretljivom i vrlo dobrom obranom. Završilo je 24:18 što je ujedno i prva pobjeda Zameta na svom parketu u ovoj sezoni.

Najbolje u pobjedničkom sastavu bile su Kristina Plahinek i Nika Pleše s po četiri gola. Na drugoj su strani po četiri gola postigle Anđela Zelić i Nika Pleše.

Očekivanu pobjedu upisao je Zrinski koji je na svom parketu bio bolji od Osijeka s 28:24. Nije bilo baš toliko jednostavno, Osijek je osam minuta prije kraja zaostajao 25:24, imao je sedmerac za poravnanje, ali Jerčinović je pogodila vratnicu, a Zrinski priveo utakmicu kraju.

Kala Kosovac briljirala je s 13 golova, a sedam je dodala Renee Posavac. Kod Osijeka je sedam golova postigla Josipa Paula Jerčinović, a šest Lea Hren.

Nikakvih problema nije bilo za Dugo Selo koje je slavilo s 33:23 u gostima kod Trogira. Trogir je tako i dalje čvrsto na dnu sa samo jednom pobjedom dok je Dugo Selo odmah za petama vodećem dvojcu.

Josipa Bebek s osam golova i Bernarda Čalušić sa sedam bile su najefikasnije u gostujućem sastavu, dok je u dresu Trogira Mila-Laura Tonković postigla osam golova.

Bjelovar je bio vrlo uvjerljiv protiv ŽARK Splita koji je poražen s 38:28. Već u prvom poluvremenu domaće rukometašice došle su do dvoznamenkaste prednosti i mirno su odrađivale posao u nastavku. Obrana nije bila sjajna, dopustila je protivničkoj ekipi previše udaraca, primila je 28 golova, a Karmela Pokopac skupila je čak 21 obranu.

Ana Maria Gavrić upisala je 11 golova, a po sedam Rea Jelenović i Antonia Oremović. Na drugoj je strani Ivka Kljaković Gašpić poentirala deset puta.

Druga splitska ekipa, Split 2010, bila je uspješnija i slavila je prema očekivanjima u gostima kod Umaga. Umažanke i dalje imaju velikih kadrovskih problema, vrlo malo igračica i nije se lako u toj situaciji boriti se za bodove.

Ana Jajčević ponovno je predvodila Umažanke s devet golova, a kod Splita su po šest postigle Klara Rubić i Lucija Ercegović.