Bundesliga, 21. kolo, 19.02.2023, 17:30 h
Borussia Dortmund 4:1 Hertha Berlin
Hertha Berlin

Dortmundska Borussia vrlo uvjerljivom pobjedom uhvatila Bayern i Union Berlin

Branimir Korać, HINA • nedjelja, 19.02.2023.

U susretu 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Dortmund je pobijedila berlinsku Herthu s 4:1 probivši se na drugo mjesto Bundeslige...

Borussia je iskoristila kikseve Bayerna i Union Berlina, te pobjedom protiv Herthe dostigla najveće suparnike u borbi za naslov prvaka. Sada sve tri momčadi imaju po 43 boda, no Bayern je prvi zbog najbolje razlike pogodaka, Borussia je druga, a Union Berlin je sada treći.

Borussia je povela u 27. minuti golom Karima Adeyemija, a pet minuta kasnije Donyell Malen je povisio na 2:0. Berlinski sastav se vratio u igru smanjivši u 47. minuti preko Lucasa Tousarta, no u 77. minuti je Marco Reus lijepo zabio iz slobodnog udarca za 3:1. Točku na "i" postavio je Julian Brandt u 90. minuti.

Filip Uremović je za Herthu igrao do 68. minute, dok Ivan Šunjić nije nastupio.

U prvom nedjeljnom susretu Union Berlin je propustio preuzeti vrh ljestvice odigravši 0:0 protiv fenjeraša Schalkea.

Berlinskom sastavu su trebala tri boda kako bi preskočio Bayern, no nisu uspjeli. S mršavih 0:0 dostigli su Bavarce, ali ne i prestigli.

Momčad Švicarca Ursa Fischera je ovim rezultatom prekinula niz od četiri uzastopne pobjede, dok je Schalke upisao već četvrti uzastopni remi rezultatom 0:0.

Union je sveukupno ostavio bolji dojam, međutim nedovoljno za pobjedu. Hrvatski reprezentativac Josip Juranović nije nastupio za domaći sastav.

Večeras se još sastaju Bayer Leverkusen i Mainz.

Bayern i dalje vodi na ljestvici sa 43 boda koliko ima Borussia Dortmund, te Union Berlin.

Schalke je na začelju sa 13 bodova, šest manje od zone spasa.