SuperSport Hrvatska nogometna liga, 24. kolo, 05.03.2023, 17:30 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Duje Strukan (Split), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Alen Jakšić (Split)

Branimir Korać • nedjelja, 05.03.2023.

24. kolo SuperSport HNL-a okončano je susretom između Dinama i Osijeka. Završilo je 1:1, Dinamo je puno toga promašio, a Osijek je izgledao opasno u tranziciji...

Nakon što je Hajduk poražen na Poljudu od Lokomotive, Dinamo je na Maksimiru ugostio Osijek i imao veliku priliku za povećanje prednosti. Uspio ju je povećati, ali samo za bod s obzirom da je remizirao s Osječanima 1:1.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nije Dinamu nedostajalo prilika, imao je sasvim dovoljno čistih situacija za pogotke, ali realizacija je zakazala, Osječane je popratila i sreća i na kraju su uzeli bod. Imao je i Osijek solidnih situacija, u tranziciji je izgledao vrlo opasno, no morao se zadovoljiti tim golom Ramona Miereza.

Već u 11. minuti lopta se našla iza leđa Malenice, ali dosuđeno je zaleđe. Petković je ubacio idealno za Špikića koji pogađa mrežu, međutim VAR je potvrdio da je bio prebrz.

Špikiću je još jedan gol poništen u 27. minuti ponovno zbog zaleđa, a ovaj put na asistenciju Mišića. Na taj isti gol u drugom dijelu poništen je i pogodak Miereza, također zbog zaleđa.

Do kraja prvog dijela Dinamo je imao dvije velike prilike, prvo Baturina nije ugurao loptu u praznu mrežu u 30. minuti, a zatim Malenica sjajno brani pokušaj Špikića u 45. minuti.

U drugom dijelu Osijek brzo dolazi do vodstva. Nakon ubačaja iz kornera odbijena lopta dolazi do Škorića koji je dodaje do Miereza, a on vrlo lijepo iz prve pogađa poluvisoko u kut.

Nije se dugo čekalo na odgovor Dinama. U 62. minuti Bruno Petković iz slobodnog udarca s 20-ak metara puca nisko i u sam kut za 1:1.

U narednih 15-ak minuta uslijedio je veliki pritisak Dinama i niz promašenih dobrih prilika. Ivanušec, Baturina, Petković redom su promašivali sjajne prilike, a Ivanušec je u 76. minuti zatresao i gredu.

U 70. minuti Duje Strukan dosudio je kazneni udarac za Dinamo, ali Ljubičić mu je priznao da prekršaja ipak nije bilo.

Revija promašaja nastavila se do samog kraja i ostalo je 1:1.