Petra Marčinko izborila četvrtfinale protiv Tare Würth

Petar Jenjić • srijeda, 05.04.2023.

Petra Marčinko svladala je Tenu Lukas u osmini finala turnira u Split te će u sljedećoj fazi igrati protiv Tare Würth...

Završen je i drugi hrvatski dvoboj u osmini finala ITF turnira u Splitu, a do pobjede je stigla sedma nositeljica Petra Marčinko koja je bila bolja od Tene Lukas.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Marčinko je do pobjede stigla u dva seta, bilo je 6:2, 6:3, a meč je trajao jedan sat i 14 minuta. Bio im je ovo drugi međusobni dvoboj i druga pobjeda mlađe tenisačice kojoj je Lukas u prvom meču predala.

Sedma nositeljica imala je devet break šansi kroz meč, a iskoristila ih je pet. S druge strane, Lukas je imala dvije i obje je uspjela pretvoriti u osvojen gem, no više od poraza u dva seta ipak nije išlo.

Nakon dva hrvatska dvoboja u osmini finala gledat ćemo jedan i u četvrtfinalu, s obzirom na to da će Marčinko za polufinale igrati protiv Tare Würth koja je ranije tijekom dana stigla do svoje pobjede.