Prva nogometna liga, 26. kolo, 17.04.2023, 16:30 h, Kustošija, Zagreb
Suci: Mateo Erceg, Bruno Geller, Nikola Kamenarić; 4. sudac: Martin Turčin
Emanuel Črnko 69'
Orijent

Orijent maksimalno učinkovit, bodovi odlaze na Krimeju

Petar Jenjić • ponedjeljak, 17.04.2023.

U posljednjem susretu 26. kola SuperSport Prve NL nogometaši Orijenta slavili su na gostovanju kod Dubrave Tim Kabel s visokih 3:0, iako se situacija mogla razviti i drugačije...

Fran Tomek
46'
3
Gabrijel Čoko
66'
8
Marko Ivanović
70'
17
Matej Hoić
70'
19
Antun Gucić
76'
Džemal Ibiši
65'
18
Ennio Travaglia
65'
6
Franjo Lazar
77'
25
Frano Ivančić
86'

Fausto Budicin

Maksimalno efikasan bio je Orijent u posljednjem susretu 26. kola SuperSport Prve NL. Na gostovanju kod Dubrave Tim Kabel slavio je rezultatom 3:0 i tako stigao do 35 osvojenih bodova.

Igraj na utakmice SuperSport Prve NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Druga je to uzastopna pobjeda momčadi s Krimeje koja je svoje šanse iskoristila, za razliku od domaćina koji je, unatoč ovakvom ishodu, odigrao dobro prema naprijed i nedostajalo mu je nešto više sreće da zakomplicira susret. Dubravaši su imali čak 25 udarca prema golu Orijenta koji je uputio upola manje.

U prvih sedam minuta vidjeli smo po jedan dobar pokušaj na obje strane. Prvo je iz slobodnog udarca pucao Marko Brkljača, no obranio je njegov pokušaj Mislav Zadro.

Nakon toga slijedio je pokušaj Orijenta preko Dina Dukađina s ruba kaznenog prostora, no lopta ide malo kraj stative. Uslijedio je period blage inicijative Dubrave koja ipak nije ozbiljnije zaprijetila.

Nakon točno pola sata igre Peter Agba srušio je u kaznenom prostoru Emanuela Črnka, a sudac dosudio najstrožu kaznu. Siguran izvođač penala bio je Mateo Monjac.

Četiri minute kasnije uslijedio je udarac Baboucarra Falla s ruba kaznenog prostora, lopta se malo odbila od Dina Tomasa, vara domaćeg vratara i ulazi u gol. U završnici poluvremena Orijent je mogao postići još jedan gol, no ispriječila se stativa.

Kudikamo konkretnije igrali su domaći u nastavku, a sjajna šansa stigla je nakon točno sat vremena igre. Do lopte je stigao Ivor Ljubanović u kaznenom prostoru i pucao s pet metara, no njegov udarac odbio se od jedne u drugu stativu pa izašao van.

Kazna je stigla na drugoj strani u 69. minuti. Orijent je odigrao dobru akciju, Andro Švrljuga je ubacio s desne strane, a loptu iz blizine u gol skrenuo Emanuel Črnko.